PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال خیلی مهم در مورد بازی

pedram v
09/05/01, 06:32 PM
جه کار بهتری به جای کا کردن در کارخونه یا کار خونه داری وجود داره

لطفا راهنمایی کنید

gonde
09/05/01, 06:37 PM
در این بازی یا باید کار کنی یا کارخونه داری! هیچ چیزی دیگه ای نداریم :D

البته کارهای دیگه ای هم هست که با توجه به شرایط ممکنه پیش بیاد و باید تند و تیز باشی تا بتونی ازش استفاده کنی! مثلا : برای رومانی جاسوسی کنی و پولهای درشت درشت بگیری :p، ارتش چریکی درست کنی و به جنگهای مختلف برید و پول در بیارید و ...

pedram v
09/05/01, 06:43 PM
اینارو چه جوری میشه انتخاب کرد

Ernesto_Rommel
09/05/01, 07:58 PM
اینارو چه جوری میشه انتخاب کرد

اختیاری! چشمک

نامه میدی بهشون میگی من حاضرم وطن فروشی کنم چقدر میدین؟! چشمک

خدائیش منم اینو نمیدونم چطوریه؟ باید از رفقا که اینکاره اند پرسید

ببین دوست خوبم گنده به شوخی اینو نوشت ها؟! جدی نگیری

اگر منظور شما کار رسمی که تو بازی وجود داره باشه یکی کارگری هست یکی کارخونه داری یکی هم جز دولت بودن که خوب به جز کارگری این یکی ها مصیبتشون زیاده(اخ یادم رفت رفتن به مجلس هم تازگی ها کار حساب شده!)

اما کار جاسوسی مل اونی که گنده گفت راه خودش رو داره و البته تو بازی رسمی نیست و اصولا یه جورائی خودشیرین کن هست

مثلا یکی ما رو رفت به هم پیمانمون اندونزی لو داد وقتی همین رومانی که گنده گفت و دشمن ماست بهمون پیشنهاد دوستی داد.... حالا میگن واسه خودشیرینی بوده و اونانم یه شیرنی دادن!

به هر صورت کار رسمی محسوب نمیشه یک

کار شرافتمندانه ای هم نیست دو

بعدشم ای کاش به زودی شاهد نزدیک شدن این بازی هرچه بیشتر به واقعیت باشیم الان فقط اقتصادش شبیه دنیای واقعی هست و بقیه اش خاله زنکی میباشد!
اینم سه!
بای

rasool10204
09/05/11, 03:52 PM
Bump:
در این بازی یا باید کار کنی یا کارخونه داری! هیچ چیزی دیگه ای نداریم :D

ادامه صحبت این دوستمون رو پاک کردم که این رو بپرسم
تجارت چی تا حالا این رو امتحان کردین
مثلا
یکی بره تو کشوری که آهن توش ارزون هست هر چی گلد داره آهن بخره و بیاره تو ایران به قیمت بالا بفروشه آیا این شدنیه یا نه؟:1522:

toojih
09/05/11, 04:02 PM
شدني هست اما كمر اقتصاد ايران رو مي شكند !

Hamed.K
09/05/11, 04:07 PM
جه کار بهتری به جای کا کردن در کارخونه یا کار خونه داری وجود داره

لطفا راهنمایی کنید

به جز کارهایی که دوستان گفتن بهت می تونی تو بازار ارز فعالیت کنی و پول در بیاری;)
و یا می تونی بزنی تو کار بازار سیاه و جنس های خیلی ارزون گیر بیاری و بخری و بفروشی.:y:

یا می تونی شروع به تبلیغ بازی بکنی و افرادی رو به بازی دعوت کنی و وقتی به لول 6 رسیدن از 5 گلدش استفاده کنی که این کار ثواب هم داره.:yes:

rasool10204
09/05/11, 04:08 PM
شدني هست اما كمر اقتصاد ايران رو مي شكند !

چرا اگر این آهن ها رو که ارزون خریداری شده ارزان هم تحویل کارخونه اسلحه بشه اسلحه ارزون میاد بیرون و جنگ راحت تر میشه ولی یه چیز رو باید بررسی بیشتری کرد باید دولتمردا بیان بخصوص وزیر اقتصاد (نمیدونم اصلا داریم) ببینن مثلا ما چه چیزی نیاز داریم برای صادرات و چه چیزی رو نیاز داریم برای واردات و براش بسته های تشویقی در نظر بگیرن تا بر اساس اون خود ایرانی ها اقدام کنن
من چند تا پیشنهاد دارم که اگر صلاح بدونن میتونم بگم و اگر نه.............:1522:

toojih
09/05/11, 04:16 PM
چرا اگر این آهن ها رو که ارزون خریداری شده ارزان هم تحویل کارخونه اسلحه بشه اسلحه ارزون میاد بیرون و جنگ راحت تر میشه ولی یه چیز رو باید بررسی بیشتری کرد باید دولتمردا بیان بخصوص وزیر اقتصاد (نمیدونم اصلا داریم) ببینن مثلا ما چه چیزی نیاز داریم برای صادرات و چه چیزی رو نیاز داریم برای واردات و براش بسته های تشویقی در نظر بگیرن تا بر اساس اون خود ایرانی ها اقدام کنن
به اين دليل كه خارج شدن گلد از كشور = فرو پاشي و از بين رفتن كشور
اگر اين كار رو بر عكسش انجام بشه خيلي عالي هست
مثلا شما غذا از ايران بخري ببري يه كشور كه گرون تره بفروشي اين خيلي بيشتر كمك ميكه

پيشنهادات هم كه خيلي كمك مي كنه اما قبل از انجامش بايد بحث بشه در موردش

behrad kharaman
09/05/11, 04:27 PM
شما پیشنهادتو همینجا بگو ما بررسی میکنیم تو همین فروم. اینجا هم مثل دنیای واقعی میمونه که کارمندی حقوق کارمندی داری میتونی در انواع فعالیتهای دیگه هم که کاملا اختیاری هم هستند ولی رسمی نیستند فعالیت کنی مثلا ارز یه کشوریو بخری بعد از اینکه یه کم گرون تر شد بفروشی این ریسکش بالاست صادرات از ایران به خارج یه کم سخته:D:-s
چون دستمزدها بالاست قیمت تمام شده هم میره بالا به طبعش در کارخانه های تولیدی این مسئله مشهود تره چون مواد خامشون گرون تر میشه و قیمت میره بالا در وضعیت فعلی قیمت هر اسلحه کیو 1 حدود 5.5 ریال (کم زیاد داره قطعی نیست) تموم میشه با حقوق های نجومی و آهن کمی گرون.
ولی در کشور ها با ارزش پول پائین که حقوق اسکیل 7 به زور به یه گلد میرسه(خیلی ظلمه نه:D) قیمت تموم شده کمتر هستش:y:

rasool10204
09/05/11, 04:54 PM
شما پیشنهادتو همینجا بگو ما بررسی میکنیم تو همین فروم.:y:

ببینید من به صورت مثال عرض می کنم و خیلی هم نپخته هست این رو میدونم ولی برای خالی نبودن عریضه

من رو حرف شما که اگه برعکسش اتفاق بیفتهخوبه فکر کردم مثلا در موضوع اسلحه
من چند تا کشور روبررسی کردم
قیمت اسلحه به گرانترین و ارزان ترین تو بازار رو وارد می کنم

ایران اسلحه کیو 1 بین 5.85 تا 7.38 پول ایرانی
اندونزی اسلحه کیو 1 بین 5.00 تا 10.38 پول اندونزیایی
یونان اسلحه کیو 1 27.05 تا 30.25 پول یونانی

خب اگر یه ایرانی میلیونر بتونه از ایران اسلحه به بازار یونان ببره و بتونه اونجا فروش کنه و همه چی بسته به شرایط تجارت خوب باشه

میتونه با خرید و فروش 1000 اسلحه یه چیزی حدود 20000 یونانی بدست بیاره
فقط میمونه چه جوری این پول رو بیاره ایران که میتونه سه تا کار کنه
1 اون اقلامی رو که دولت تشویقی میده بخره و بیاره بفروشه :clap:
2 تبدیل به گلد کنه و ورداره بیاره :yes:
3 میتونه همونجا بمونه و از پولش لذت ببره :-j

البته این اون پیشنهاد هایی که گفتم نبود این یه مثال بید :toyou:

Bump: البته این رو هم اضافه کنم که میدونم اسلحه باید جایی برد برای فروش که مردمش تو جنگ فعال باشند:devil:

abbasmirza
09/05/11, 05:03 PM
آقا رسول
همه چیزت قبول
اما یک چیز رو بدون ، هیچوقت نقشه های تئوری با واقعیت یکی نیست و حتی برخی اوقات فاصله زیادی با هم دارن
اولا شما چند مشکل رو حل کن
1. اینهمه سرمایه بیکار رو از کجا میخوای بیاری
2. اینهمه جا برای انبار این سرمایه رو از کجا تهیه می کنی
3. اگه یک ایرونی میلیونر پیدا کنی بیکاره بیاد اینهمه خودشو علاف کنه
4. با اینهمه دونیت و واریز گلد و خروج گلد به اکانتهای مختلف امکان بن شدن رو چیکار میکنی

به قول استادی می گفت هیچی چیز غیر ممکن نیست حتی میشه سر قله اورست رو هم درختکاری کرد اما آیا هزینه این کار با سود و فایده اش همخونی داره...

پس ببین بعضی افکار خوبه و به نظرم به عنوان تئوری شاید زیربنای فکری خیلی چیزا باشه اما دست به عمل شدن ظرافت میخواد و تناسب و البته و صد البته تجربه که چیزیست که بابت اون باید هزینه گزافی رو بپردازید

djcsaeed
09/05/11, 06:36 PM
آخه من تا تونجايي كه ديدم مشكل اينجاست كه اگه بخواي آن بخري بايد كارخونه داشته باشي. درسته !؟

motahar
09/05/11, 08:25 PM
شمابا اکانت ارگ میتونی مواد خام بخری منتها شرطش اینه که رد اون زمینه کارخونه داشته باشی
البته با اکانت ارگان نهایتا 20 تا میتونی بخری (کیفیتش فرقی نداره) و بعد دونات کنی به کارخونه دوباره بری 20 تا دیگه بخری در حقیقت هر چی اینویتری ارگ شما خالی داشته باشه ولی با کارخونه خریدت نا محدود میشه هر چی پول داشته باشی

atilaa
09/05/11, 11:40 PM
فقط یک چیزی برای من سئوال هست

و اونم کلمه بازار سیاه هست

تو بازار سیاه اجناس کمیاب را به بالاترین قیمت میفروشن

ولی تو بازار سیاهی که نو ارپابلیک هست اجناس که به وفور پیدا میشه را به کمتر از قیمت بازار میدن

یکی میتونه اینو برام ترجمه کنه :d

toojih
09/05/12, 12:17 AM
آتيلا خودت فهميدي چي كفتي ؟؟ :d
زير دپلم بگو ما هم بفهميم

zaloo
09/05/12, 12:22 AM
آقا منم یه مشکل دارم چی جوری میشه کسی که تو مثلا یونان کارخونه نداره اسلحه بفروشه؟؟

motahar
09/05/12, 12:22 AM
وجید داره میگه که توی ای ریپابلیک جنسی که در داخل کشور گرون هست رو میارن و ارزونتر میفروشن
ولی بازار سیاه یعنی فروش اجناس نایاب به بالاترین قیمت

در حقیقت میخواد بگه که کاری که در ای ریپابلیک انجام میدیم تجارت هست نه بازار سیاه :d

تو هم برو دیپلمت رو بگیر ایدین :p

===============

برای فروش جنش خارج از کشوری که کارخونه ی شما هست دو راه هست
اول اینکه 20 گلد بدی لیسانس صادرات کشور مقصد رو بخری
دوم اینکه جنس رو از کارخونه ات خارج کنی خودت بخریشون و در کشور مقصد از طریق دونات بفروشی

bestboy999
09/05/12, 12:23 AM
آقا منم یه مشکل دارم چی جوری میشه کسی که تو مثلا یونان کارخونه نداره اسلحه بفروشه؟؟

خوب کارخونه نداره ولی می تونه لیسانس صادرات به اون کشور را داشته باشه.

البته یه شرط دیگه هم داره و اونم اینکه 2 کشور باهم جنگ نداشته باشند و یا کشوری کشور دیگه را تحریم اقتصادی نکرده باشه.

mamylo
09/05/12, 12:41 AM
Bump:
خوب کارخونه نداره ولی می تونه لیسانس صادرات به اون کشور را داشته باشه.

البته یه شرط دیگه هم داره و اونم اینکه 2 کشور باهم جنگ نداشته باشند و یا کشوری کشور دیگه را تحریم اقتصادی نکرده باشه.
نه شايان، فک کنم منظور رفيقمون چيز ديگه اي بود

زالو جان، شما مي توني داخل ايران مثلاً، اسلحه بخري و به فرض بري روزنامه تو منتقل کني به يونان (اين کار راحته :دي) بعد اونجا مقاله بزني که آي هواااار، اسلحه دارم فلان قيمت مي دم!!!

يا بري تو فروم خود بازي يه جا واسه همين هوارا داره :دي

اون وقت يکي مياد بهت پي ام مي ده و مي گه طلبه ام فلان چيزو بخرم، بعد پولشو مي ده و شمام واسش جنسو (اينجا مثلاً اسلحه س) دونيت مي کني، به همين سادگي.

البته اگه جنست خيلي با ارزش باشه (مثل خونه هاي کيفيت بالا) براي از دست نرفتن پول Contract هم تو فروم اصلي بازي امضا مي کنن

rasool10204
09/05/12, 08:52 AM
آقا رسول
همه چیزت قبول
اما یک چیز رو بدون ، هیچوقت نقشه های تئوری با واقعیت یکی نیست و حتی برخی اوقات فاصله زیادی با هم دارن
اولا شما چند مشکل رو حل کن
1. اینهمه سرمایه بیکار رو از کجا میخوای بیاری
2. اینهمه جا برای انبار این سرمایه رو از کجا تهیه می کنی
3. اگه یک ایرونی میلیونر پیدا کنی بیکاره بیاد اینهمه خودشو علاف کنه
4. با اینهمه دونیت و واریز گلد و خروج گلد به اکانتهای مختلف امکان بن شدن رو چیکار میکنی

به قول استادی می گفت هیچی چیز غیر ممکن نیست حتی میشه سر قله اورست رو هم درختکاری کرد اما آیا هزینه این کار با سود و فایده اش همخونی داره...

پس ببین بعضی افکار خوبه و به نظرم به عنوان تئوری شاید زیربنای فکری خیلی چیزا باشه اما دست به عمل شدن ظرافت میخواد و تناسب و البته و صد البته تجربه که چیزیست که بابت اون باید هزینه گزافی رو بپردازید

خیلی منون از دوست عزیزم که این نظرات گرانقیمت را دادند بله شما بسیار متین میفرمایید

بازم بگم قبلش من این ها رو میگم تا بحث بشه ببینیم آیا دولت یا خودمون میتونیم کاری بکنیم یا نه بالاخره اساتیدی هستند که از ما با تجربه ترند و ممکنه این کار رو قبلا کرده باشند ما که فعلا طفلیم تو این بازی باور ندارید اواتورمون رو ببینید

1 وقتی میگم دولت باید بسترسازی این قضیه رو انجام بده همینه!دولت میتونه با کشور دوم یه قرار و مدار تجاری بذاره با خرج هر دو دولت یه کارخونه صوری اونجا بزنه و اونها هم همین کار رو بکنند و از این طریق اجناس که لازم داریم رو میاریم داخل و اجناسی رو که باید صادر می کنیم
تو پرانتز بگم که چون در این حالت مدیریت و کنترل انتقال به دست یه نفره باید یه راهی پیدا کرد که از فساد اقتصادی جلوگیری بشه
با این کار مشکل اول و دوم حل میشه یعنی بستر با دولت تجارت با مردم :1522:

2 در مورد سوال دوم من نمیدونم کجای این قضیه وقت تلف کردنه لطفا بیشتر توضیح بدید!!!:clap:

3 در مورد خطر بن شدن هم اگر خرید و فروش از طریق کارخونه باشه فکر نمی کنم خطری کسی رو تهدید کنه مگر این که کلا این کار از لحاظ قانونی مشکل داشته باشه :bliss:

من بازم از پنگوئن عصبانی فروم تشکر می کنم ایشان بسیار بسیار خوش اخلاقن برعکس قیافشون!!!!( محض شوخی عرض شد):cool: