PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشکیل دادگاه

jack sparrow
09/10/19, 12:18 AM
در این مواقع که بین اعضای قدرت در ایران مجازی اختلاف و درگیری پیش می اید توجه ما به نقطه ضعفی جلب میشه که تا کنون توجهی به ان نشده بود و همین موضوع همکنون باعث ضعف و اختلاف و مشکلات ما است.
راه حل این مشکل تشکیل مکانیست که به اختلافات رسیدکند و برای افراد خطاکار مجازات معین کند

این سوال پیش می اید که تشکیل همچین پایگاه قدرتی ایا به نفع مردم استکه ایا احتمال سواستفاده وجود نداره ایا مکانی برای بوجود امدن بوروکراسی نخواهد بود؟؟؟؟؟

در ابتدا باید بگم بله تشکیل دادگاه به نفع مردم خواهد بود و برای بقیه ی مشکلات هم راه حل ساده ای وجود دارد.
دادگاه از یک رائیس دادگاه و 9 نفر هیئت منصفه تشکیل میشه
رائیس دادگاه قدرتی جز نظم به دادگاه و تنظیم وقت برای هر دو سوی درگیری و رساندن مدارک به هیئت منصفه و اطمینان از ان که هیچ کدام از اعضای هیئت منصفه منافع شخصی در محاکمه نه داشته باشد را دارد.

هیئت منصفه از میان 9رائیس احزاب پر جعیت ایران انتخواب میشوند و یا نمایندگان ان احزاب و وقتی درون حزبی به فردی به عنوان رائیس حزب رای داده میشو به این معنی است که ان فرد را چه از نظر عملی چه فکری قبول دارند پس به رای او اطمینان میکنند

پس با تشکیل همچین دادگاهی میتوان امیدوار بود عدالت بیشتر و بهتر اجرا خواهد شد

لطفا نظرات و پیشنهادات خودتونو در این رابطه بگویید
ممنون

HossianShirazi
09/10/19, 12:21 AM
این طرح قبلاً مطرح شد و مخالفان و موافقانی داشت و موافقان این دادگاه رو تشکیل دادند و برای رئیسش هم رای گیری کردند و .... حالا کار به کجا کشید نمیدونم.

ولی هیچ ضمانت اجرایی وقتی این دادگاه نداره چه جوری میخاد کار کنه؟

rezaphoto
09/10/19, 12:24 AM
چرا وقتی دچار یک بدبختی میشیم باید این جور چیزا تشکیل بشه ؟؟؟

چرا پیشگیری قبل از درمان نمیکنیم . . . برای الان هم طرح خوبیه

jack sparrow
09/10/19, 12:57 AM
فکر نمیکنم به چیز خاصی کشیده باشه ولی شما خودشو ناراحت نکن(ولی این سرعت عمل شما منو کشته)

ضمانت این دادگاه مردم هستن و در صورت اجرا نشدن حکم دادگاه در کنار پروفایل هر شخص گزینه ی ریپرت هست که میشهبا کمک مردم استفاده کرد و فرد رو از بازی اخراج کرد

فانتومتخ
09/10/19, 01:14 AM
! :-؟؟

kartal
09/10/19, 01:24 AM
در این مواقع که بین اعضای قدرت در ایران مجازی اختلاف و درگیری پیش می اید توجه ما به نقطه ضعفی جلب میشه که تا کنون توجهی به ان نشده بود و همین موضوع همکنون باعث ضعف و اختلاف و مشکلات ما است.
راه حل این مشکل تشکیل مکانیست که به اختلافات رسیدکند و برای افراد خطاکار مجازات معین کند

این سوال پیش می اید که تشکیل همچین پایگاه قدرتی ایا به نفع مردم استکه ایا احتمال سواستفاده وجود نداره ایا مکانی برای بوجود امدن بوروکراسی نخواهد بود؟؟؟؟؟

در ابتدا باید بگم بله تشکیل دادگاه به نفع مردم خواهد بود و برای بقیه ی مشکلات هم راه حل ساده ای وجود دارد.
دادگاه از یک رائیس دادگاه و 9 نفر هیئت منصفه تشکیل میشه
رائیس دادگاه قدرتی جز نظم به دادگاه و تنظیم وقت برای هر دو سوی درگیری و رساندن مدارک به هیئت منصفه و اطمینان از ان که هیچ کدام از اعضای هیئت منصفه منافع شخصی در محاکمه نه داشته باشد را دارد.

هیئت منصفه از میان 9رائیس احزاب پر جعیت ایران انتخواب میشوند و یا نمایندگان ان احزاب و وقتی درون حزبی به فردی به عنوان رائیس حزب رای داده میشو به این معنی است که ان فرد را چه از نظر عملی چه فکری قبول دارند پس به رای او اطمینان میکنند

پس با تشکیل همچین دادگاهی میتوان امیدوار بود عدالت بیشتر و بهتر اجرا خواهد شد

لطفا نظرات و پیشنهادات خودتونو در این رابطه بگویید
ممنون

پس رسما دیگه مارو کردین دزد دیگه ؟
مگه دزد گرفتین ؟
کهریزکتون کو ؟

SA33D
09/10/19, 01:57 AM
هرکار میخواین بکنید آسیاب به نوبت خدمت همتون تک تک میرسم

Vampire
09/10/19, 02:03 AM
من كه هيچ كاره هستم... اما اگه گلد ميدين من ميتونم به نفعتون شهادت بدم تو دادگاه :دي

jack sparrow
09/10/19, 11:30 AM
اقای رائیس جمهور کارتل عزیز من تو کل اون متن قشنگم یه کلمه به دزدو یا دزدی یا شما یا مجلس اشاره کردم؟
این کار بیشتر از هر کسی به نفع شما و دولت هست که هرکس که دلش خواست نتونه همینجوری به شما گه دزد و اگر شما بی گناه بودید با شخص دروغ گو به شدت برخورد خواهد شد.پس دو طرف کار دستشون میاد که قبل از حرف زدن خوبکر کنن.
کهریزک هم اگه شما اجازه بدید من خودم راه میندازم خودمم میشم بازجوی بخش اقایون:D

پیشکسوت جان(این شناست یکم سخته) من درست متوجه نشدم این تحدید بود یا تشویق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vampireجان نصف اون گلدی که به تو بدن به نفعشون شهادت بدیو به من بدن میرم اعتراف میکنم که همش کار من بوده عزیزم:p

xerxes99
09/10/19, 11:51 AM
غیر از ریش سفید کسی نمی تونه کاری کنه! دادگاه که عملی نمیشه چون اهرمی نداره.

jack sparrow
09/10/19, 12:19 PM
غیر از ریش سفید کسی نمی تونه کاری کنه! دادگاه که عملی نمیشه چون اهرمی نداره.
این اسماتون چرا انقده سخته شما اخه به فکر ماهم باشید
من این همه اون بالا حرف زدم که چجوری میشه اهرم فشار درست کرد و وقتی مردم ،دولت و مجلس این دادگاهو تائید رسمی بکنن دیگه فکر نمیکنم مشکلی باشه و حتی بر فرض اینکه حکم دادگاه اجرا نشه(که میشه)و دادگاه نتونه شخص خطا کارو مجازات بکنه(که میتونه)حداقل بقیه مردم میفهمن مشکل از کجا بوده و شخص خطا کار دیگه برای دور های بعدی و همچنین در کارخونه داری مورد حمایت مردم قرار نمیگیره
در مورد ریش سفیدا و ریش بلندا و ریش فرفریها فکر میکنم که هر کسی منافع شخصیه خودشو داره مخصوصا افراد ریش دار که معمولا در قدرت نقشی هم دارند پس احتمال خطا در اون ها زیاده خواهد بود و همچنین دخالت چند ریش دار در مورد یک دعوا که ممکنه با ساده ترین شکل حل بشه با جبه گیریه اونها به یک مشکل بزرگ تبدیل میشه و همچنین اولین دادگاه ها 2000سال پیش شکل گرفت و ما الان کار درستی نیست که مثل عربهای چادر نشین در ان سالها عمل کنیم

ex-Toxicity
09/10/19, 01:20 PM
حالا رئیس دادگاه با هیئت منصفش کیان؟
امام بلاش بشه رئیس دادگاه :d

xerxes99
09/10/19, 01:47 PM
این اسماتون چرا انقده سخته شما اخه به فکر ماهم باشید
من این همه اون بالا حرف زدم که چجوری میشه اهرم فشار درست کرد و وقتی مردم ،دولت و مجلس این دادگاهو تائید رسمی بکنن دیگه فکر نمیکنم مشکلی باشه و حتی بر فرض اینکه حکم دادگاه اجرا نشه(که میشه)و دادگاه نتونه شخص خطا کارو مجازات بکنه(که میتونه)حداقل بقیه مردم میفهمن مشکل از کجا بوده و شخص خطا کار دیگه برای دور های بعدی و همچنین در کارخونه داری مورد حمایت مردم قرار نمیگیره
در مورد ریش سفیدا و ریش بلندا و ریش فرفریها فکر میکنم که هر کسی منافع شخصیه خودشو داره مخصوصا افراد ریش دار که معمولا در قدرت نقشی هم دارند پس احتمال خطا در اون ها زیاده خواهد بود و همچنین دخالت چند ریش دار در مورد یک دعوا که ممکنه با ساده ترین شکل حل بشه با جبه گیریه اونها به یک مشکل بزرگ تبدیل میشه و همچنین اولین دادگاه ها 2000سال پیش شکل گرفت و ما الان کار درستی نیست که مثل عربهای چادر نشین در ان سالها عمل کنیم

برادر دل خوشی داری ها! اصلا کی قرار هست این قوه رو سرپرستی کنه.اگه رأی گیری بزاریم دعوا میش کسی به حرفش گوش نمی کنه. اگه کسی رو بخوایم منصوب کنیم(که این خودش باز کلی برنامه داره) یک سری دیگه ناراحت میشن میگن باند بازی و باند قدرت پشتش هست.کلا خود دادگاهش صلاحیتش دچار مشکل هست چه برسه بخواد به بقیه هم نظارت کنه.
هر قومی بنا به نیازهای زمانه تصمیم می گیره چی لازم داره.الان برای جمعیت فعال (که اگه خیلی دست بالا بگیریم 1000 نفر هست دادگاه فایده نداره یک چیزی مثل شورای حل اختلاف لازم هست.
من باز هم میگم غیر از ریش سفید کاری نمیشه کرد. باید کسی باشه که همه قبولش داشته باشن وبه حرفش گوش بدن اگه هم نخوان گوش نمیدن(چون ریش سفیدی هم اهرمی نداره) .
به هر حال به نظر من هیچ راهی عملی نیست برای این کار

kartal
09/10/19, 02:23 PM
خدا عاقبت به خیرمون کنه

sangesaboor
09/10/19, 03:35 PM
من فکر میکنم اینجا دعوا سر لاحاف ملا باشه !!!

jack sparrow
09/10/19, 04:38 PM
اگه دلم خوش نبود که اسمم jack sparrow نبود عزیزم.
چرا ما همیشه دنبال یه سرپرست یا یه بدبختی که همه کارارو بندازیم گردنش میگردیم اخرشم همه کاسه کوزه هارو سره اون بدبخت میشکونیم میگیم دیدین گفتم این کار نمیشه یا بهش میگیم دزدو باجگیرو مافیای قدرتو... .
این دادگاهی که من پیشنهاد میکنم یه سازمان غیر دولتیه یعنی به هیچ کس و هیچ جایی وابسته نیست و اگه لطف کنید و پست اول منو بخونید میفهمید که چجوری کار میکنه و یه فرد نیست که در مورد موضوع تصمیم میگیره بلکه 9نفر با دیدگاه های مختلف و از 9حزب پر جمعیت و از اونجایی که بیشتر افراد در بازی در این احزاب عضو هستن نتیجه میشود که نظر انها نظر بیشتر افراد درون بازیو تشکیل میده

کارتر جان خدا همین دنیارو برامون درست کنه من که راضیم اون دنیارو بعدا باهاش کنار میایم

سنگ جان اشتباه فهمیدی اینجا دعوا سر اینه که با ملا کی بره زیر لاحاف عزیزم

TinTino
09/10/19, 06:34 PM
طرح تشکیل کهریزکم با 2 فوریت بدین که همه چیز تکمیل شه

اینم از اهرم فشار

rezaphoto
09/10/19, 06:39 PM
همه چیز تکمیل هست.

ولی بعضیها نمیزارن اجرا بشه

xerxes99
09/10/19, 07:45 PM
همه چیز تکمیل هست.

قربون آدم چیز فهم! منم همین رو میگم دیگه!
موقعی که می تونن بعضی ها حتی جلوی تشکیل دادگاه رو بگیرن دیگه موقعی که دادگاه تشکیل شه چه انتظاری دارین؟!

rezaphoto
09/10/19, 07:49 PM
قربون آدم چیز فهم! منم همین رو میگم دیگه!
موقعی که می تونن بعضی ها حتی جلوی تشکیل دادگاه رو بگیرن دیگه موقعی که دادگاه تشکیل شه چه انتظاری دارین؟!

اون موقع یه دفعه دیدی به جای مجرم شاکی رو بن کردن :دی

kam110
09/10/19, 09:08 PM
به جون تو نباشه به جون خودم ترکیدم :dبابا اخه میخوای چجوری اجرا شه بعدم طرف احضار شه اونم یک عدد بیل**اخ:dمیفرسته میره پی کارش :d

HossianShirazi
09/10/19, 10:04 PM
همه چیز تکمیل هست.

یعنی چی این حرفت؟

بر فرض مثال من مخالف شما اومدی دادگاه رو تشکیل دادی و من رو محکوم کردی و تونستی کاری کنی که من تو ایران مجازی منزوی بشم.(نهایتش میشه این دیگه)
بعد فکر میکنی من چی کار میکنم؟
تو ایران میمونم میگم ای وای چه بلایی سرم اومد؟یا اینکه!!!!!!!

آخه این طرح از پایبست خرابه!
و به قول خرخس همون ریشسفیدان بهترین هست.

jack sparrow
09/10/20, 12:15 AM
تنها چیزی که الان مانع تشکیل دادگاه هست خودمونیم که نمیخوایم یا فکر میکنیم نمیتونیم اگر همچین سازمانی به تائید مجلس برسه که مثلا نهادی مردمیه کسی نمیتونه جلوشو بگیره

الان امکانش خیلی بیشتره که به جای مجرم شاکیرو بن کنن و شاید دادگاه بتونه کمکی بکنه

اگر کسی احضار بشه و دادگاه تشخیص بده اون شخص مجرمه یک عدد***f به اون شخص نشون میده و شخصو در روزنامه ی مجلس به عنوان خیانت کار یا گناه کار اعلام میکنه و از اونجایی که روئسای حزب ها این حکمو دادن اون شخص بلاک میشه یا منزوی یا هر حکمه دیگه ای که دادگاه بده

در مورد اینکه اگر شخصیو منزوی کنیم تو ایران نمیمونه و این براش مجازات نیست باید بگم برای خیلی ها هست چون مجبوره بره توی کشوری که کسی اونو نمیشناسه و همچنین معمولا زبان انهارو نمیفهمه
و البته ممکنه اون شخص بزاره بره ولی ما ایرانی یک دست و منسجم خواهیم داشت که میتونه بدون مانع به سرعت پیشرفت کنه(البته این میشه دیکتاتوری که هر کسی با من مخالف است باید برود ولی اینم راهی هست ولی فکر نمیکنم دادگاه خیلی زیاد حکم انزوای کامل و همیشگیه یک نفر را بدهد مگر اینکه شخص جرمه سنگینی انجام داده باشد)

به هر حال به نظر موافقان زیادی نداره این ایده و مخالفان اونم ادمای کله گنده ای هستن و این ایده تا زمانی که خود مردم نخوان اجرا نمیشه پس اگه زمانی مردم و مجلس و دولت خواستن این ایده رو عملی کنن من ازش حمایت میکنم.
موفق و پیروز باشید

rezaphoto
09/10/20, 12:19 AM
بابا آفرین به آدم چیز فهم .

@ HossianShirazi (http://forum.erepublik.ir/member.php?u=8)

ریش سفیدان همون پیشکسوتان منظورته ؟؟؟
اونا که همشون نون و نمک خورده همن توی جرما تخفیف میدن :دی