PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال : با گلدم چیکار کنم ؟

Legend
12/02/23, 12:52 PM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
خسته نباشید -

من تا الان میزان گلدهام 42 عدد هست -
حالا این میزان رو می تونم تا اینده نزدیک به 100 هم برسوونم -

به نظر شما باهاش کدوم کارخانه رو بسازم ؟
اسلحه یا فود ؟
یا اصلا تو شرایط فعلی ایران کار درستی هست کارخانه رو ارتقاء بدم ؟
یا اصلا شاید مواد اولیه رو با قدرت بالاتر بسازم بهتره ؟

اصلا الان این کار رو بکنم یا وایسم تا گلدم زیاد بشه یکدفعه کارخانه بالاتری بسازم -
کلا می خوام یک برنامه اقتصادی مناسب بهم بدید
ممنون

abbas ghaderi
12/02/24, 04:37 PM
هیچ کدوم خوب نیست. بیا گلدات رو بده به من. من 150گلد دارم میخوام کارخونه کیو 5 بزنم 50تا کم دارم. بعدش گلداتو 1ماهه پس میدم. سودشم بهت میدم

megahack
12/02/25, 03:37 PM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
خسته نباشید -

من تا الان میزان گلدهام 42 عدد هست -
حالا این میزان رو می تونم تا اینده نزدیک به 100 هم برسوونم -

به نظر شما باهاش کدوم کارخانه رو بسازم ؟
اسلحه یا فود ؟
یا اصلا تو شرایط فعلی ایران کار درستی هست کارخانه رو ارتقاء بدم ؟
یا اصلا شاید مواد اولیه رو با قدرت بالاتر بسازم بهتره ؟

اصلا الان این کار رو بکنم یا وایسم تا گلدم زیاد بشه یکدفعه کارخانه بالاتری بسازم -
کلا می خوام یک برنامه اقتصادی مناسب بهم بدید
ممنون

اینکه چه چیزی بسازی یا گلدهاتو چیکار کنی به نحوه بازی کردنت وابسته هست،
فرض کنیم کارخونه بزنین، هر دو نوع کارخونه به مواد اولیه نیاز خواهند داشت. پس معقولانه هستش قبل از تاسیس کارخونه مزرعه های مواد اولیشو ساخت.
می تونین اولش دوتا معدن آهن 8500 ریالی بزنین که فروشش هم خوبه.
کارخانه بعضی کیفیاتش سود ده هستش بعضی نه
اسلحه کیو سه اصلا سود ده نیستش ولی کیو چهار سود خوبی داره. کیو پنج هم سودش بیشار از چهاره. پس قبل از آپگرید مطمئن بشین دنبال چه کارخونه ای هستین.
همچنین الان ایران حذف شده و تولید پایینه به همین دلیل خیلیا فود کم میارن و مجبورا از بازار بخرند. ولی وقتی به نقشه برگشت بازار ممکنه دوباره اشباع بشه از فود.

در کل کارخونه های کیفیت پایین ریسک ورشکستگی توشون زیاده ولی کیفیت 5 همیشه سود ده هستش.

بهتره تو بازی از کسایی که تو اقتصاد وارد هستند بپرسی مثل وزرای اقتصاد پیشین که بازار رو هم بهتر می شناسن.

simorg30
12/02/27, 11:27 AM
اول سعی کن ساختمان اصلی رو به لول پنج برسونی ، بعدا گلد جمع بکن تصمیم بگیر چیکار بکنی

Legend
12/02/28, 04:22 PM
ممنون از راهنمایی دوستان -
خیلی خوب و مفید پاسخ دادید ، اما چند نکته درش گنگ موووند برای من -

1- ساختمان اصلی کدومه که 5 کنم ؟

2- کارخانه اسلحه بهتره یا فود ؟

3- معادن اولیه رو 4 تا دارم ، از تولید نان 2 تا 8500 تایی و از تولید اسلحه هم به همین مقدار، مشکل مواد اولیه ندارم - اصلا به نظرتون همه رو مواد اولیه بزنم و بفروشم ؟ یا نه کارخانه بهتره

در مورد وزیران اقتصاد هم من با یکیشون برخورد داشتم واسه 7 پشتم بسه -
میگفت کمکت میکنم به ظرطی که نصف گلدهات رو بدی من ، لبته دلایل خواص خودشم داشت

به هر حال ، ممنون میشم یکم بیشتر کمکم کنید

megahack
12/02/29, 01:57 PM
ممنون از راهنمایی دوستان -
خیلی خوب و مفید پاسخ دادید ، اما چند نکته درش گنگ موووند برای من -

1- ساختمان اصلی کدومه که 5 کنم ؟

2- کارخانه اسلحه بهتره یا فود ؟

3- معادن اولیه رو 4 تا دارم ، از تولید نان 2 تا 8500 تایی و از تولید اسلحه هم به همین مقدار، مشکل مواد اولیه ندارم - اصلا به نظرتون همه رو مواد اولیه بزنم و بفروشم ؟ یا نه کارخانه بهتره

در مورد وزیران اقتصاد هم من با یکیشون برخورد داشتم واسه 7 پشتم بسه -
میگفت کمکت میکنم به ظرطی که نصف گلدهات رو بدی من ، لبته دلایل خواص خودشم داشت

به هر حال ، ممنون میشم یکم بیشتر کمکم کنید

1- ساختمان اصلی تو تراویانه اینجا اسمش مرکز شهر یا تاون سنتر هستش،‌ اینجــــــــــــــا (http://www.erepublik.com/en/economy/health-expansions)می تونی پیداش کنی.
کیفیت پنج این ساختمون محدودیت مصرف فود را تا 500 بالا میبره، یعنی می تونی 5 ساعت صبر کنی تا 500 تا ولنس جمع بشه و یدفعه ای همشو مصرف کنی و منتظر بشی تا پنج ساعت بعدی.

اینایی که میگم تجربه شخصی من تا اینجای بازی هستند، قبلا چند هفته بازار ایران و ترکیه رو کنترل کردم و به این نتایج رسیدم:

2- کارخونه اگه کیو 4 به بالا باشه، اسلحه بهتره. فود رو باید بازار رو گشت و دید کدوم به صرفه تره، فود کیو سه و کیو 5 و کیو یک از بقیه نوع فودها بیشتر فروش می رن.

3- معادن اولیه همیشه سود ده بودند، ولی الان که این بات ادمین تعطیل شده باید چند روزی منتظر شد و دید چه بلایی سر بازار میاد، احتمالاً دگه مواد اولیه هم سود نداشته باشن، ولی قبلا سود آهن بیشتر از گندم هستش (قیمتش بیشتره). با یه ضرب و تقسیم ساده می تونی بفهمی که با تولیدات و فروش این کارخانه ها بعد از چند هفته سرمایه ای که خرج کردی بهت برمی گرده و می افتی رو خط سود اضافی، در بدترین شرایط مزرعه 8500 ریالی تو 84 روز سرمایشو برمیگردونه، یعنی بعد از 84 روز کل تولیداتش سود خالص حساب میشه (به همراه یک مزرعه که هر وقت خواستی می تونی تخریب کنی و نصف پولشو برداری). البته این 84 روز تو بدترین شرایط هستش، با احتساب بونوس منطقه و قیمت های بیشتر تو مواقع جنگ کمتر از 4 هفته طول می کشه این مدت.

متاسفانه افراد زیادی هستند که برای پول مجازی حاضرند به هرکار مجازی‌ای دست بزند. شما ببینید هدفتون از بازی چیه، اگه می خواین جنگجوی بزرگی بشین اسلحه بزنین و هر روز با اسلحه های خودتون بجنگید و هر وقت آفر اومد کیفیت کارخونه رو ببرین بالا تا به آخر برسند و سود دهی هم داشته باشند.
اگه هدفتون کسب ثروت مجازی هستش اسلحه کیو 4 به پایین ضرر ده هستش و فود رو هم باید بازارو کنترل کنین، مواد اصلی هم گندم یه مزرعه اضافی کافیه به جاش می تونین آهن بزنین.
درضمن همه سرمایتونو خرج نکنین حداقل یک سومشو نگه دارین.
البته این ها تجربه‌های من بودند :)