PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاسیس کارخانه!

Persian gang
09/01/25, 05:58 PM
سلام به همه دوستان عزیز
در این قسمت میخواستم دوستان در مورد تاسیس کارخانه و اینکه چه کارخانه ای تاسیس کنیم یا بخریم و چگونگی افزایش بازدهی راهنکاییهای لازم را بکنند
با تشکر Persian gang
;-)

AV00AV
09/01/26, 04:07 AM
بستگی داره به بودجه ، نوع کمپانی و کشوری که می خوای کمپانی بزنی
[email protected]
این ایدی منه
منو اد کن
هم سریع به نتیجه میرسی
هم وقت کمی تلف میشه:devil::fuzzy:;)

tarahestan
09/01/26, 10:28 AM
اگه خواستی سرمایه گذاری کنی میتونی تو کارخونه من هم سرمایه گذاری کنی
از نظر برگشت پولت که فکر نکنی خورده میشه پولت هم تو انجمن بازی قرار داد می بندیم

bestboy999
09/01/26, 10:04 PM
کارخونه ی جدید به هیچ وجه تاسیس نکنید.

با کارخونه های کیفیت پائین توافق کنید و باهاشون شریک شید یه قرارداد هم بنویسید و هر دو امضا کنید.

هم سودش بیشتره هم به اقتصاد ضربه نمی خوره هم باعث پیشرفت میشید.و ...........

Persian gang
09/01/27, 04:32 PM
با تشکر از دوستان عزیز و پیشنهاداشون
این شراکت که فرمودین کجاست؟!
منظورم توی برنامه بازیه یا خارج از اون!
ضمنا من تو ایران میخوام این کارو بکنم و حد اکثر 30 گلد

bestboy999
09/01/27, 10:01 PM
با تشکر از دوستان عزیز و پیشنهاداشون
این شراکت که فرمودین کجاست؟!
منظورم توی برنامه بازیه یا خارج از اون!
ضمنا من تو ایران میخوام این کارو بکنم و حد اکثر 30 گلد

2 کار می تونی کنی:

1- به شرکتهایی که توی مارکت هستند و مثلا کیو 1 هستند مسیج بزنی و بگی می خواهی باهاشون شریک شی نظرشون را جویا شو.

2- یه مقاله توی بازی بزن یا توی فروم بگو می خوای شریک شی مطمئن باش خیلی ها بهت می گن که باهاشون شریک شی.

نکته ی 1: حتما قبل از شراکت با یک با سابقه ی بازی مشورت کن که کسی که می خواهی باهاش شریک شی مطمئن باشه.
نکته ی 2: حتما توی فروم بازی با هم قرارداد ببندید و همه بند هاشو درست بنویس مثلا در مورد تقسیم سود و یا برگشت سرمایه و این چیزا و در آخر به امضای طرفین برسه.

http://www.erepublik.com/en/forum/Contracts/1

قبل از تنظیم قرارداد هم اینو بخون که ادمین گفته:
http://www.erepublik.com/en/forum/topic/81177/contract-guidelines/1

Persian gang
09/01/27, 11:47 PM
پس این شراکت یکی از امکانات خود بازیه!
خوب چه نوع شرکتایی سود خوب دارن؟
من الان میتونم یک معدن آهن درجه 2 بخرم به نظرتون خوب نیست؟

tarahestan
09/01/27, 11:56 PM
بودجت رو بگو ؟

bestboy999
09/01/28, 12:05 AM
پس این شراکت یکی از امکانات خود بازیه!
خوب چه نوع شرکتایی سود خوب دارن؟
من الان میتونم یک معدن آهن درجه 2 بخرم به نظرتون خوب نیست؟

آهن به هیچ وجه نزن.

اگه می خوای با دولت هاهنگ کن کارخونه چوب بزن. ولی بازم میگم اگه شراکت کنی بهتره.

lord of alamut
09/01/28, 01:33 AM
بودجت رو بگو ؟

Persian gang
09/01/28, 04:02 PM
بودجت رو بگو ؟

30 گلد

Persian gang
09/01/31, 12:52 AM
کمک!!!!
من دوروبر 30 گلد دارم
میخوام بزنم تو خط کارخونه داری
چه کارخونه ای بزنم خوبه؟
ظاهرا یک مسئله ای به نام شراکت هم هست این چطوره؟
یعنی تو خود بازی هست و من میتونم تو تنظیمات کارخونه دست داشته باشم یا فقط در سود سهیمم
کارگرای کارخونه اسکیلاشون به چه شکلی هستش میشه از هر اسکیلی باشه یا نه بستگی به کیفیت کارخونه داره؟!

bestboy999
09/01/31, 12:56 AM
بستگی به نوع شراکتت داره.

اگه صبر کنی من فردا یا پس فردا توی مقاله ام توضیحات لازم رو میدم.

ولی فعلا صبور باش و فکر کارخونه زدن را از سر بیرون کن.

Return Of The Nestor
09/01/31, 01:02 AM
به نظر بنده که فعلا برای کارخانه زدن اصلا عجله نکن

Persian gang
09/01/31, 01:14 AM
ممنون
باشه منتظرم
;-)

Hajhassan
09/02/05, 09:07 PM
بیا حمالی کن منم حمالم الان تو هم بیا پولت که زیاد شد برو کارخونه بزن:d:d

vahidtt
09/02/23, 10:15 AM
ببخشید من 17 تا طلا دارم میخواهم یک کارخانه گندم را 17 تا طلا بخرم به نظرتون کار خوبیه؟

FCSooti
09/02/23, 10:54 AM
کار بسیار اشتباهی هست. حقوق کارمندها رو از کجا می خواهی بدی؟ اگه چندین روز فروش نداشتی چی؟

ParsiKade
09/02/23, 09:23 PM
همونطور که گفتن کار شما کاملا اشتباه هست ... اصلا سراغش نرو که بعدا بیچاره میشی !
کارخونه زدن بدون سرمایه زیاد = ضرر کامل !
صبر کن وقتی طلات شد 40 50 تا ( حد اقل ! ) این کار رو بکن.

leilalili
09/02/23, 10:06 PM
کمک!!!!
من دوروبر 30 گلد دارم
میخوام بزنم تو خط کارخونه داری
چه کارخونه ای بزنم خوبه؟
ظاهرا یک مسئله ای به نام شراکت هم هست این چطوره؟
یعنی تو خود بازی هست و من میتونم تو تنظیمات کارخونه دست داشته باشم یا فقط در سود سهیمم
کارگرای کارخونه اسکیلاشون به چه شکلی هستش میشه از هر اسکیلی باشه یا نه بستگی به کیفیت کارخونه داره؟!

30 گلد خوبه برای شروع ولی ... اگر یک اشتباه بکنی ... ورشکسته میشی...

بگذار مشکلات کار کارخانه داری رو سریع براتون بگم که هر چند کامل نیست ولی خیلی تو تصمیمتون کمکتون

میکنه ...

قبل از این که شما کارخانه ای بزنید .. باید به چند تا نکته دقت کنید ..

اولش این هست که کارخانه ای که میخواید بزنید مواد معدنی قرار ه تولید کنه ( مثل آهن .. الماس .. نفت .. چوب .. گندم ) و یا تولیدی هست مثل ( گیفت سازی .. غذا .. اسلحه سازی و غیره )

اگر قرار هست مواد معدنی تولید استخراج کنید .. باید به این نکته دقت کنید که شرکتی که میخواید بزنید تو کدوم استان باشه .. چرا ؟ چون هر استانی مواد معدنی خاص خودش رو داره و یا اصلا نداره .. مثلا استان فارس
نفت داره .. که البته نفت داشتن .. هم به 3 قسمت تقسیم میشه .. نفت high نفت medium و نفت low
حالا این چه فرقی داره ؟ .. همون طور که از اسمشون معلومه .. شما اگر توی استانی که نفت high داره شرکت نفت بزنید ... تولیدتون بالاترین تولید خواهد بود .. medium معمولی low کم ...

خب خیلیها همین رو نمیدونند بعد بدون مشورت میرن کمپانی میزنند ... بعد میفهمند جریان چیه ... کماپنی اشون رو حتی حاضرند به قیمت 8 یا 5 یا هر قیمتی بفروشند ولی هیچ کس نمی خره چون به دردش نمیخوره ( چون تولید اش تقریبا صفر هست )

نکته دوم این هست که ببینید وضعیت سیاسی وو دفاعی و نظامی اون منطقه در چه وضعی هست مثلا
استان فارس که نفت داره ... یکی از امن ترین نقاط ایران هست چون مرکز ایران هست . سیستم دفاعی و بیمارستان هم داره .. چون ماله ایران هم هست شورش نمیشه انجام بشه ... و اینکه هم پیمانامون .. چون خاکش ماله ایران هست موقع جنگ به ما کمک میکنند ..

پس شما میتونید تقریبا مطمعن باشید که فارس همیشه ماله ایران خواهد بود

اما مثلا استانهایی که نزدیک مرز ایران با رومانی یا چین و یا جاهای دیگه هستند ممکنه دست دشمن بیوفته و شما دیگه بازار ایران رو از دست میدید و. باید وارد بازار کشور دشمن بشید ..که مثلا کشور چین اصلا بازاری نداره

نکته سوم باید نوع تعرفه ها رو دقت کنید که چقدر مالیات از کارخانه دار های اون صنف ( مثلا آهن فروشی ) گرفته میشه .. و یا اگر برنامه صادرات دارید .. باید ببینید .. چه کالایی رو انتخاب کنید که بتونید راحت تر صادر اش کنید

خب اینها نکاتی بود که موقع کارخانه زدن و یا خریدن از شخصی باید مد نظر داشته باشید

حالا که صاحب کارخانه شدید چه چیزهایی مهم هست ؟؟

اول از همه باید کارگر جذب کنید .. اکثرا خیلی عجله دارن که زود 10 نفر اشون رو بگیرن و کاری ندارن که قرار ه چی بشه .. فقط نگاه میکنند بالاترین حقوق چقدر هست مثلا 20 ... بعد خودشون 21 رو میگذارند ...

بعد ها ممکنه متوجه بشن که پولی که از فروش کالا به دست میارن ... برابر با حقوق ها نیست ...
و این تقریبا موقعی هست که کارخانه دار به ته خط رسیده .. و حقوق نداره که بده ...

قسمت بعد .. موقعی هست که شما کارگر اتون رو گرفتید .. در اینجا باید حواستون بهشون باشه ..

مثلا به چی ؟ .. خب باید مثلا حواستون باشه که یک کارگر که اسکیل اش 2 هست .. فردا میشه 3 .. فردا حقوق اش رو افزایش بدید که از کارخانه نره

همین طور باید چک کنید که جون اشون چقدر هست اگر کم هست بهش تذکر بدید .. و اگر انجام نداد درخواست کارگر بگذارید و بعد که کارگر گرفتید اون رو اخراج کنید ... زود تر اینکارو نکنید که همیشه تولید روی 10 کارگر حداکثر هستش

اگر شما این مراحل سخت رو به درستی پیش ببرید .. مشکلات اصلی تازه شروع میشه

یکی از مشکلات رکود هست .. یکی دیگه قیمت شکنی هست ..

در مواقع رکود تقریبا اکثر کمپانی ها فروش ندارند .. و اگر هم دارند با ضرر ... این رکود ها کی پیش میاد ؟

وقتی که جنگی در دنیا نباشه .. مثلا این 1 ماهه واقعا .. برای کارخانه دار ها سخت بوده ...

در این جور مواقع باید تا جایی که میتونید تولید کنید .. بعد کارگر ها رو اخراج کنید .. و منتظر بشید که بازار از رکود در بیاد . و دوباره فعالیت خودتون رو شروع کنید ..

البته کارخانه دار هایی که پشتاونه ی خوبی از لحاظ مالی دارند از این مواقع استفاده میکنند .. چون کارگر اخراجی زیاد هستش .. حقوق ها رو پایین میارن و از اون طرف جنسشون رو هم انبار میکنند ... بعدا با قیمت بالا .. میفروشن

این یک نکته که سرمایه ی زیاد چرا مهمه ..

نکته بعد .. در حالت عادی که شما همه چیزو درست پیش بردید .. 10 کارگر رو دارید .. همه چیز طبق پیش بینیتون جلو رفته ... یک دفعه میبینید یکه کمپانی از روی لج بازی مثلا 600 تا استوک تو بازار گذاشته واسه فروش

و قیمت اش رو هم همش پایین میاره به طوری که حتی با ضرر داره میفروشه ... و اگر شما قیمت رو پایین تر بیارید اون هم پایننتر میاره ...

خب در این جور مواقع کی برنده میشه ؟؟ .. اون کسی که سرمایه ی بیشتری داره .. چون که در این مواقع اگر شما ارزونتر از اون بدید ... چون ضرر میکنید .. کارخانه اتون ورشکست میشه ... اگر فروش نکنید .. و بخواید وایسید که اون استوک هاش فروش بره و بعد به شما برسه ... بقیه ی شرکت ها هم چون مثل شما نتونستند فروش کنند استوک هاشون پر میشه ... و دوباره ممکنه همین روند ادامه پیدا کنه .. و شما اگر سرمایه نداشته باشی ..

در هر حالتی ورشکسته میشی .. ولی اگر سرمایه داشته باشی... این برای شما موقعیت میشه .. چرا که رقیب های شما ... استوکهاشون رو ارزون میفروشند .. شما صبر میکنید .. تا ذخیره اونها تموم بشه بعد قیمت خودتون رو تحمیل میکنید ...

این نکته دوم دیگه که سرمایه چقدر مهم هست ...

پس با 30 گلد میشه شروع کرد ولی ریسک اش بالاست ... اگر شانس بیارید ... موفق میشید ..

من جای شما بودم با 25 گلد ... یک خانه کیو 5 میخریدم .. بعد میرفتم توی یک کمپانی کیو 3-4 کار با حقوق بالا میکردم ... تا حداقل 40 گلد جمع کنم ... بعد با خیال راحت وارد بازار میشدم ..

امیدوارم کمک ات کرده باشه ;)
وای خسته شدم :301:

DashSia
09/03/03, 04:23 PM
من تا حالا قصد کارخونه زدن نداشتم و به سرم زده بود سرمایه ام رو بسپرم به یک نفر و دیگه بازی نکنم. ولی حالا نظرم عوض شده. خب، من 40 گلد دارم با 500 ریال آماده برای حقوق دادن، به نظرتون چه نوع کارخونه ای بزنم؟ تو این گیر و ویر جنگ اسلحه به نظرم فکر خوبیه. یه کارخونه ی کیو2 بزنم یا برم با یکی شراکت کنم؟

FCSooti
09/03/03, 04:56 PM
من پیشنهاد می کنم تو مواد اولیه با یکی برای افزایش کیفیت شریک بشی.

DashSia
09/03/06, 09:18 PM
تو خوزستان نفت زیاد هست. تو ایران نیازی داریم اصلاً به نفت؟

bestboy999
09/03/07, 11:11 PM
به نظر من شرکت نزن. اگه با یکی شریک شی خیلی بهتره چون می تونی یک کارخونه ی با کیفیت به اقتصاد ایران اضافه کنی.

M0hammad
09/03/15, 02:43 PM
چیجوری میشه فهمید من در کارخانه ام دارم سود میکنم یا ضرر ؟

M0hammad
09/03/15, 09:08 PM
چقدر جواب !!

fafarda
09/03/15, 09:38 PM
چیجوری میشه فهمید من در کارخانه ام دارم سود میکنم یا ضرر ؟

باید ببینی پولی که داری خرج می کنی کمتر از پولیه که داری در میاری یهنی داری سود می کنی
اگه دیدی پولی که خرج کارگر و مواد اولیه می کنی کردی بیشتر از پولیه که در میار یعنی داری ضرر می کنی

M0hammad
09/03/15, 09:43 PM
خب اگه مواد اولیه رو خودم تولید کنم چی ؟
مثلا کارخونه غذا داشته باشم و مواد اولیه که حبوبات باشه رو خودم تولید کنم ... ؟!
یه سوال دیگه : توی ایران چه کارخونه ای بازارش همیشه خوبه ؟

fafarda
09/03/15, 09:47 PM
هر کدوم را جدا جدا حساب کن بعد با هم جمع کن ببین سود می کنی یاضرر
تو ایران هیچ چیز قابل پیش بینی نیست

M0hammad
09/03/15, 09:49 PM
هر کارگر با چه اسکیلی چقدر استوک میده ؟

joker shadow
09/03/15, 09:56 PM
جواب همه اين سوالاتو تو ويكي ميتوني به راحتي و بدون هيچ منتي پيدا كني!

M0hammad
09/03/15, 10:00 PM
لینک ؟

joker shadow
09/03/15, 10:36 PM
اي باب ديگه اينم من بايد بدم :دي

اوكي اينم لينك:
http://wiki.erepublik.com/index.php/Create_company

بعدش از لينكاي خود مقاله بقيه رو ميتوني پيدا كني!

M0hammad
09/03/15, 10:37 PM
اینم ترجمه ی فارسیش :دی
http://s45.eu.rapidbaz.com/get/_gnfT/Wiki.Erepublik__-_Translated_By_NEC.pdf