PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درس مالیات 1

Hamid Reza
09/12/03, 12:24 AM
جزوه درس مالیات 1

نام استاد : وحید حسین نشاسته(hamid reza)

برای کلاس های دوره کارشناسی دانشکده اقتصاد

Email : [email protected]

خب باسلام خدمت دوستان خوب ایروپابلیکی قصد دارم در مورد مالیات با شما صحبت کنم
مالیات در این بازی سه نوع هست که به صورت های خاصی از شما گرفته می شه و به دولت بازگردانده می شود علت این مالیات ها ان است که دولت برای چرخه اقتصادی نیاز خود را به پول رایج کاهش دهد و از چاپ پول بیش از حد و ازدیاد پول در اکانت های افراد جلوگیری شود
خب حالا اول انواع مالیات و نحوه گرفته شدن اون از شما رو شروع می کنیم
1-مالیات بر درامد یا همون((income tax
این مالیات همون طور که از اسمش پیداست مالیاتی است که از شما به خاطر دستمزد یا سود کارخانه های تان گرفته می شود
و مثلا اگر شخصی در کمپانی کیفیت یک هدیه کار کند و حقوق روزانه 10 ریال بگیرد دولت از او معادل 0.7 ریال مالیات می گیرد و و حال اگر کسی در کارخانه غذای کیفیت یک کار کند و حقوق 10 ریال را بگیرد دولت از او معادل 0.5 ریال مالیات می گیرد
پس هنگام انتخاب کار یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب کار کاری است مالیات کم شده حقوق بیشتری بدهد در ضمن کیفیت نیز مهم است که در این درس به ان نمی پردازیم
پس با این مثال که در بالا زدیم در شرایط یکسان بالا بهتر است که در کارخانه غذا کار کنید تا هدیه
نوع دیگر این مالیات از کارخانه داران گرفته می شود و ان هنگام برداشت مستقیم پول از کارخانه برای حساب سازمان هست که درصد ان با در صد مالیات حقوق فرقی ندارد
پس هنگام در نظر گرفتن سود این مالیات را هم در نظر بگیرید

2-نوع دوم مالیات : مالیات بر واردات یا همان (import tax) می باشد
این نوع مالیات مخصوص کارخانه دارانی است که قصد صادر کردن محصول خود به کشور دیگر را دارند و این مالیات برای ایجاد رقابت بین کارخانه های داخلی هر کشور با بقیه کشور ها است و بسته به نیاز هر کشور به ان محصول قیمت متفاوت است این مالیات مانند شکل زیر
[/URL]http://h.imagehost.org/0795/1_54.jpg (http://h.imagehost.org/view/0450/1_58)
خوب پس قبل از خرید لیسانس برای کارخانه حتما این مالیات رو چک کنید در کشور مقصد
در ضمن پول این مالیات برعهده خریدار است و به حساب کشور مقصد واریز
می گردد

3-مالیات اخر یا همون مالیات بر خرید(vat) مالیاتی است که برای خرید از بازار از شما گرفته می شود شما برای خرید هر محصول ان را پرداخت می کنید البته این مالیات برای مواد خام که معدن ان داخل کشور است صفر می باشد و کارخانه دار از پرداخت این مالیات معاف است البته برای مواد اولیه وارداتی این مالیات گرفته می شود
امید وارم این بحث مورد توجه شما بوده باشه در ضمن شما می توانید ریز مالیات های هر کشور را از لینک زیر مشاهده بفرمایید [URL]http://www.erepublik.com/en/country/economy/Iran
شما می توانید با تغیر کشور از طریق عکس بالای صفحه مالیات بقیه کشور ها را نیز بررسی نمایید

se7en
09/12/03, 05:39 PM
ببخشید ادامه ی درس رو نمیدید؟

Hamid Reza
09/12/03, 06:19 PM
جون خودم چارت درسیم همین بود

j-14
09/12/05, 02:12 PM
استاد یعنی دولت مقدار کمی از حقوق ما را میگیرد؟

AmirG
09/12/05, 02:43 PM
مرسي استاد ! خيلي خوب بود . براي من هميشه سوال بود .

aminrahmani
09/12/05, 02:58 PM
با این که ثبت نام نکردم و جزو دانش آموزان نیستم اما واقعا درس گرفتم:d
مرسی

general reza
09/12/05, 05:04 PM
ادامش رو قرار بود پژمان بگه که نیستش...و این که تو سطح کارشناسی ارشد ارائه میشه...درس ها رو هم یکی یکی اضافه میکنیم

e.abdi
09/12/08, 06:05 PM
مرسی استاد

alex fera
09/12/12, 04:24 PM
عالی بود

Hamid Reza
09/12/18, 03:10 AM
ممنون از همه اگر خواستی رضا جون با این استقبال بچه ها واسط بقیه اموزش ها رو هم جور می کنم
اره بابا دولت تو این بازی از هر روشی پول میگیره از فروش مواد تابرداشت از کارخونه و ارزش افزوده و حقوق

general reza
09/12/19, 06:04 PM
اگه حالشو داشته باشی که من خوشحال میشم بقیه اش رو هم بنویسی

Hamid Reza
09/12/23, 09:02 PM
وقت شد رو چشم

behrang
09/12/23, 09:25 PM
ببخشید استاد ما مرحله فوق دکترا رو داریم میگذرونیم اگه فارق التحصیل بیایم دست بوس؟؟

شوخی کردم

اگه کمک خواستی در خدمتم

AYZEN HAYM
09/12/25, 03:26 PM
مفید بید بازم ممنون

HellGuard
09/12/25, 04:00 PM
ممنون

hamid azad
09/12/26, 11:36 AM
سلام عددی که در صفحه کارخونه زیر مقدارتولید نوشته میشه چی هست.

همیشه بصورت کسری از یک هستش:money1:

Hamid Reza
09/12/27, 02:10 AM
اون میزان تولید ناقص هست که کمتر از پروداکتیویتی است برای مواد خام و غذا کمتر از یک است و برای اسلحه کمتر از 5 و برای جیفت کمتر از 2 و برای خانه و دیفنس و بیمارستان هم متفاوت در ضمن این تولید با کار کردن روز بعد کارگران کامل می شود

bombooo
09/12/28, 09:00 AM
سلام
عالی بود استاد
اینطوری بری جلو و دولتم یکم تبلیغ کنه دیگه ایشالله کارخونه ضررده تو کشور کمتر میبینیم.
" یه اشتباه لفظی هم داشتی البته که گفتی مالیات بر صادرات که درستش مالیات بر واردات هست"

Hamid Reza
09/12/29, 10:06 PM
اصلاح شد

karobi
10/03/15, 05:40 PM
جالب بود

dashtesafa
10/05/07, 06:40 PM
آقا پس ادامه اش کو؟! استاد پیچوند کلاس رو؟! شاگردا که همه به ردیف اینجا نشسته اند، لطفاً یکی استاد رو پیدا کنه بیاره سر کلاس!