PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند نکته پیرامون انتخابات

S.M.Mousavi
09/12/04, 02:53 AM
به نام حضرت دوست ، که هر چه داریم از اوست.
خوب یه سلام دیگه خدمت همه ی شهروندهای مجازی خودم.
امیدوارم سلامتی ها همه بالا و درجه نظامیتون چاق باشه.
دیدم کم کم داریم به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک میشیم گفتم یک سری نکات رو به تازه واردین عزیز گوشزد کنم.
البته بعضی از دوستانمون که مرحله شون یه نمه بالاست چون فقط کار و تمرین نظامی کردن و کار سیاسی و روزنامه نگاری و ... انجام دادن شاید این اطلاعات رو ندونن و براشون مفید باشه.
اما توی این مقاله میخوام درباره نامزدها ( به طور عمومی ) ، رای دادن ، اعتماد کردن و امثال این موارد بحث کنم.
نامزدها :
1- نکته ی اول درباره ی کاندیداها اینست که به مرحله ی ( لول خودمون ، چون باید فارسی رو پاس بداریم ننوشتم ) این عزیزان توجه خاصی نکنید نه اینکه اصلا توجه نکنید ولی خیلی هم نباید بهش نگاه کرد چون بعضی از افراد هستند که مرحله شون از رقیبشون کمتره اما فعال تر و مفید تر هستند.
2- عکس ( آواتار ) کاندید توجه خاصی نباید بهش کرد اما حتما یه نگاه بهش بندازید چون بالاخره عکس هرکس یه کم تفکراتش رو بیان میکنه.بعضا دیده شده چون یکی خوشتیپ تره بهش رای میدن.این کارها مطلقا درست نیست و باید به چیزهای دیگری توجه کرد و بازم میگم این دو موردی که گفتم نگاهی بهش داشته باشین اما خیلی مد نظرتون قرار ندید که باعث بشه به شخصی رای بدین.
3- پروفایل یه کاندید میتونه خیلی به شما کمک کنه.مخصوصا مدالهای اون کاندید.
خوب چند تا مدال که تعدادش میتونه به شما کمک کنه رو بیان میکنم : 1 – کار که تعداد بالای این مدال نشون دهنده ی این هست که این کاندید لااقل هرروز به بازی سر میزنه. 2- نمایندگی مجلس که بازم میتونه نشون بده که این شخص چقدر در یک حزب فعال بوده که تونسته نظر اونا رو جلب کنه و البته نظر مردم که بهش رای دادن ( کاری به بحث مولتی ندارم ، چون فهمیدنش یه کم سخته ) 3 – ریاست جمهوری که اینم نشان پرافتخاریه که شما میتونید دولتی که ایشون رییس حمهور بودن رو بررسی کنید تا خیلی بهتون کمک کنه. 4 – مدال تبلیغات هم نشون از فعالیت بالای ایشون و حضور بالای ایشون در این دنیای مجازی داره. 5 – مدال مدیا که واقعا اگر کاندیدی داشته باشه خیلی عالیه چون نشون از فعالیت آموزشی و خبری بالای ایشون و محبوبیت بین مردم داره ( البته بعضی ها با پول این مدالو میخرن که خودتون باید تحقیق کنید ) 6 – سه مدال جنگی هم داریم که هر سه اهمیت ویژه ای داره.
4- فعالیت اون کاندید در فوروم فارسی بازی و میزان محبوبیت و پستها و تشکرها و امتیازهای اون کاندید در فوروم. این مورد بسیار مهمه و درصورتی که کاندیدی توی فوروم نباشه یا فعالیت قابل تحسین نداشته باشه خیلی خوب نیست.( البته نه در همه ی موارد).
5- فعالیت های سیاسی ای که قبلا اون کاندید داشته مثلا همکاری با یک وزارتخانه یا وزیر بودن.
6- حمایتهایی که از اون کاندید میشه میتونه در رای شما موثر باشه ؛ به عنوان مثال اگر 2 یا 3 حزب اول کشور از شخصی حمایت کنند این نشانه ی مثبتی هست.حتما یه نگاه بندازید ببینید چه حزب هایی از اون نامزد حمایت میکنن چون بعضی حزب ها رییسشون و اعضاشون سابقه ی منفی دارن یا اصلا سابقه ی خوبی ندارن و شاید برای اینکه اونا همه به چیزی برسن از اون نامزد حمایت میکنن.پس حزب یا احزابی که از نامزد حمایت میکنن تاثیر به سزایی در تصمیم شما داره ، پس حتما حزب ها رو مورد بررسی قرار بدید.
7- سابقه های منفی نداشتن که این یکی باید درباره اش یه کم توی روزنامه های خوب گشت و گذار کرد که فکر نکنم کسی حوصله اش رو داشته باشه.
رای و رای دادن :
1- درباره رای باید توجه کنید که شما میتونید با رای تون کشورو به سمت پسرفت ببرین یا پیشرفت ، پس در رای تون دقت لازم رو انجام بدید چون رای بدون فکر و همینجوری باعث میشه شما مسؤول باشین.
2- رای گیری خیلی مهمه و در سرنوشت کشور شما موثره. لااقل اگه کم به بازی سر میزنید روز رای گیری رو حتما شرکت کنید.
3- رای گیری توی این دنیا با دنیای واقعی فرق داره و احتمال تقلب وجود نداره مگر اینکه ادمین کاری انجام بده و با کسی تبانی کنه مثلا یه جاسوسو پرورش بده بعد براش رای بذاره و بعد اون کشورو نابود کنه که توی کشور ما شاید یه کم بعیدباشه این اتفاق ، اگه دیگه در آینده خیلی خیلی معروف بشیم و کشورگشایی کنیم بعد این اتفاق بیفته.البته اگه کسی بتونه باگی پیدا کنه و هک کنه اینم امکان پذیره.
4- حالا که در رای گیری تقلبی نمیشه و نمیشه مثلا 100 تا برای خودمون اضافه کنیم ( البته با توضیحات بند 3 ) کاندیدها میتونن مولتی بیارن تا رای هاشون زیاد بشه که این یکی دیگه برای فهمیدنش باید یه خورده کند و کاو کرد و البته رسیدن به نتیجه شاید ممکن نباشه یا خیلی خیلی سخت باشه.
5- رای یه عمل خیلی مثبته و حداقل فایده ای که برای شما داره اینه که 1 امتیاز به شما میده.

نکات پایانی :
1- اگه میتونید با افراد با تجربه به عنوان مثال پیشکسوت های عزیز مشورت بکنین ، البته در نظر داشته باشین که اون طرفدار کیه و سعی کنین بفهمین آیا بی طرفه یا میخواد رای شما رو بکشه.
2- اعتماد کردن به یک شخص کار آسونی نیست ، حتما قبل از انتخابات یه پیغام بهش بزنید ببینید رفتارش چه جوریه.البته راههای دیگری برای جلب اعتماد هست که اون دیگه دست خودتونه.
3- شخصیت واقعی هم چیز مهمیه البته اگر واقعی بهت گفته باشن و میتونه مقداری در تصمیم شما تاثیر بذاره.

از همه عذرخواهی میکنم اگه مطلب ناقص بود یا اشتباهی داشت.
خوشحال میشم اشتباهاتم رو بهم بگین.
در پایان از همه خواهش میکنم از همه که در رای گیری شرکت کنن و حتما با علم کافی به نامزدشون رای بدن چون واقعا با یه رییس جمهور خوب میتونیم ایران و ایرانی رو در جهان واقعی و مجازی سربلند کنیم.
درباره وت و ساب هم باید بگم من این رو واگذار میکنم به خود شما.
اگر به نظرتون مطلب مهمیه و دیگران اگر ببینن براشون فایده ای داره وت کنین و اگر از روزنامه ، نویسنده و مطالبش خوشتون اومد و خواستین هنگام نوشتن مقالات جدید خبردار بشین ساب هم بکنین.
با تشکر
دوست دار ایران و ایرانی
S.M.Mousavi

لینک مقاله :

http://www.erepublik.com/en/article/-1-1013332/1/20

rezaphoto
09/12/04, 04:07 AM
راستش رو بگم نخوندم

par30web
09/12/04, 02:14 PM
عالی بود، ولی مشورت گرفتن از همون رئیس حزب بهتره!