PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کامل بازار ارز - جامع و مفید

S.M.Mousavi
09/12/31, 05:24 PM
به نام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست
سلام
یه سلام گرم خدمت دوستان ای ریپابلیکی
امیدوارم حال همگی خوب باشه و اوضاع زندگی بر وفق مراد
اما بریم یر اصل مطلب که یک مقاله آموزشی هست
قبل از شروع مقاله این نکته رو بگم که مقالات آموزشی زیاد چاپ میشه ولی اینهایی که من میذارم یه خورده با بقیه فرق میکنه و تخصصی تر هست و منم برای اینکه یه کمکی به تازه واردین و کسانی که بلد نیستن کرده باشم این مقالات رو منظم و مرتب میکنم و در اختیار شما عزیزان قرار میدم
بحث این مقاله بازار ارز هست
اگه بخوایم درباره بازار ارز صحبت کنیم واقعا بحث طولانی و یه کم پیچیده داره
اما من سعی خودم رو میکنم که این مقاله رو خلاصه بنویسم که هم شما حوصله خوندن داشته باشین هم در عین حالی که خلاصه هست جامع هم باشه
خوب برای اینکه وارد بازار ارز بشیم باید به این طریق عمل کنیم
Market --> Monetary market
خوب اینجا بازار ارزه و شما میتونید هر ارزی رو به ارز دیگه ای تبدیل کنید
و این نکته رو هم بگم که واحد بین المللی پول همون گلد خودمونه
خوب برای اینکه ارزی رو به ارز دیگه تبدیل کنید حتما باید اون ارز رو توی حسابتون داشته باشید
مثلا اگه میخواین دلار رو تبدیل به ریال کنید حتما باید دلار داشته باشید
شاید یکی از دوستان تازه وارد سوال کنه حالا مثلا من دلار رو از کجا بیارم؟
اینجوری جوابش میدیم که به چند طریق : به اون کشور سفر کنید ، شخصی براتون بفرسته ، توی بازار ارز تبادل ارز کرده باشین
به 3 طریق بالا مثلا میتونید دلار تو حسابتون داشته باشید
خوب اینها بحثهای اولیه بازار ارز بود و منظور من از این آموزش نحوه ی درآمد از بازار هست که در ادامه به اون میپردازم
نکته ای که همین اول باید بدونید این هست که بازار ارز ریسک هست چون امکان داره نوسان قیمت اتفاق بیفته و اینجوری یکی یه خورده ضرر میده و دیگری سود میکنه پس باید کاملا حواستون رو جمع کنید که ضرر نکنید و اینم بدونید که برای اینکه سود کنید باید حوصله داشته باشید ، پس هرکس حوصله نداره به بازار ارز نره که امکان داره به خودش ضرر بزنه
مثلا شما باید یه چند ساعتی یه شاید هم یه روز صبر کنی تا بتونی سود کنی
خوب دوستان به دلیل نداشتن تجربه کافی ضرر میدن ، من یه چند تا نکته میدم که به شما کمک کنه تا ضرر ندین و هم اطلاعاتتون در این زمینه بره بالا
نکته اول : شما میخواین ارزی رو به ارز دیگه تبدیل کنید ، بعنوان مثال 70 ریال دارید و میخواین اونو به دلار تبدیل کنید ، حتما باید توجه داشته باشین که ارزش اون ارزی که میخواین تبدیل بشه از ارز خودتون کمتر نباشه مثلا اینجا توجه کنید که ارزش دلار کمتر از ریال نباشه
نکته دوم : اگه به بازار رفتید و خواستید تبادل ارز کنید اما پیشنهاد خوبی توی بازار نبود اول ارزتونو تبدیل به گلد کنید بعد دوباره گلدتون رو تبدیل به همون پول کنید البته تمام شرایط هم بسنجید
نکته سوم : بعضی ارزها هستند که پیشنهادهای زیادی براشون توی بازار موجود نیست مثلا اگه خواسته باشید اون پیشنهاد ها رو بخرید ضرر میکنید مثلا 1000 ین ژاپن داشتید و میخواستید تبدیل به گلد کنید و توی بازار پیشنهاد خوبی نبود و اگه خواسته باشید بخرید ضرر میکنید ، خودتون متاسب با شرایط بازار پیشنهاد ( آفر ) بدید
برای ذادن پیشنهاد هم از گزینه
Post a New Offer
استفاده کنید و از ستونها میتوانید ارزهای دلخواهتون رو انتخاب کرده و مقدارش رو توی مربع ها بنویسید
نکته چهارم : حتما توجه داشته باشید که بازار از پایین به بالا مرتب میشه مثلا اگه خواسته باشید 1000 ریال بفروشید و شخصی دیگر 100 ریال با قیمت مساوی اول پیشنهاد اون شخص قرار میگیره ولی اگه قیمت ها با هم تفاوت داشته باشه مثلا شما ارزون تر داده باشید اول پیشنهاد شما نشون داده میشه
پس با توجه به این نکته جوری پیشنهاد بذارید که صفحه ی اول نمایش داده بشه و صفحه ی اول هم بمونه تا سریعتر از شما بخرن پس بعنوان مثال اگه 1000 ریال داشتید توی پنج مرحله 200 تایی بذارید تا سریعتر به فروش بره
نکته پنجم : وقتی میخواین پیشنهاد بذارید خیلی توجه کنید با عجله اینکار رو انجام ندید چون تا 5 دقیقه بعد از اینکه پیشنهاد میدید حق ویرایش یا حذف اونو ندارید
خوب افراد حرفه ای هستن که توی بازار روزانه چند گلد به جیب میزنن اونوقت این افراد حرفه ای که فرصت طلب هستن سریع از شما میخرن و شما بدبخت میشید
پس یک اشتباه = یک عمر پشیمانی
نکته ششم : شاید خیلی از دوستان فکر کنن که فقط با اکانت اصلی و اکانت ارگ بشه تبادل ارز کرد در حالی که سخت در اشتباهن و با کارخونه هم میتونید این کار رو انجام بدید ، فقط کافیه به جای اکانت اصلی یا ارگانتون اون گوشه کارخونه تون رو انتخاب کنید
نکته هفتم : بعضی از دوستان چون حوصله ندارن و میخوان سریع پولشون فروش بره یه مقداری قیمت رو میارن پایین ، همینجا توصیه میکنم که اینکارو انجام ندید چون قطعا ضرر میکنید مخصوصا پولهای درشت بعنوان مثال تو 1000 واحد برای تبدیل به گلد 0.001 میشه 1 گلد ، پس یهو قیمت رو پایین نیارید
نکته هشتم : بعضی دوستان پول زیادی دارن و حدس میزنن که در چند روز آینده بهش نیاز پیدا میکنن در عین حال میان کل پولشونو تبدیل به گلد میکنن که این کار اشتباهیه چون مثلا 3 روز بعد که دوباره میخوان تبدیل کنن ضرر میکنن برای اینکه کاملا متوجه بشین بعنوان مثال الآن هر گلد توی بازار 40 ریال هست یعنی با 40 ریال 1 گلد میخری ولی اگه خواسته باشی 40 ریال بخری از یه گلد بیشتر میشه و میشه 1.04 گلد و وقتی پول زیاد باشه ضررش زیاده و توی بلند مدت کلی ضرر به صاحبش میده پس الکی و بدون اطلاعات تبدیل نکنید
نکته نهم : هیچوقت با پول زیاد و حجم بالا پشت سر هم تبدیل نکنید چون ممکنه بن بشید
نکنه دهم : هیچوقت در حجم بالا پول تبدیل نکنید چون ممکنه بازار دچار نوسان بشه و شما ضرر کنید البته برعکسشم ممکنه که یه عالمه سود کنید پس بازار ارز یه ریسک حساب میشه
خوب من تمام سعی خودم رو کردم که یه مقاله مرتب و منظم بدم بیرون که امیدوارم موفق شده باشم
درباره وت و ساب بارها گفتم : وت بدید بره بالا همه ببینن اما ساب ، اگه از مقالات من خوشتون اومد و خواستین مقالات بعدی منم ببنیند ساب هم بکنید
مخلصانه میگم من و بقیه بچه های فعال حزب آماده ایم تا هرکس به حزب اومد بهش کمک کنیم حالا چه کمک مالی چه کمک سیاسی و ... پس ما رو در آبادانی کشور یاری کنید
حرف آخر
ای که دستت می رسد کاری بکن ...
با تشکر
دوست دار ایران و ایرانی
S.M.Mousavi
یا علی

لینک مقاله :

http://www.erepublik.com/en/article/-1-1118504/1/20

Roxeta
09/12/31, 06:34 PM
ممنون عالي بود و به يك همچين مقاله اي نياز داشتيم !

behrang
09/12/31, 08:27 PM
ممنون داداشی

توی سایت هم ووت دادم

موفق باشی