PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آحتياج به مشورت با بزرگان و ريش سفيدان :دي

Vampire
10/04/29, 12:22 AM
سلام

اينجانب ومپاير معروف به ومپي http://forum.thescubasite.com/evilgrin/evilgrin0025.gif

يه مشورت كوچيك دارم در زمينه اقتصادي ميخوام كسب تجربه كنم
در موارد زير:

كدوم كشور هست كه كارگر لند ارزون داره (از همه جهت يعني با در نظر گرفتن ماليات و تورم و نرخ گلد در كشور مورد نظر ) از بين كشورهاي: Australia ، South Africa ، Russia ، Indonesia

اگه كشوري مواد اوليه براي يه كارخونه رو نداره مثلا نفت نداره و كسي هم هيچ نفتي تو بازارش نفرستاده كلا بازارش از اون محصول خاليه ايا ميشه موفق بود توي اون بازار كه رقيبي نداره؟ (با در نظر گرفتن همه ي جوانب)

اگر كشوري از نظر غني بودن در يك ماده (مثلا نفت) داراي چندين منابع متوسط باشه ايا مقرون به صرفه هست كه كارخونه اي براي اين منابع متوسط اما پر تعداد تاسيس كرد؟

با تشكر از توجه شما
ومپي http://www.clicksmilies.com/usersmilies/einzelusersmilies/wotse-flatter1.gif

taheri
10/04/29, 01:08 AM
ایول اینا برای منم سوال بود

TinTino
10/04/29, 01:13 AM
پسرم می خواد کارخونه بخره

احسنت
جواب سوال 3 مطلقا خیر
2- خوب هرجا که رقیب نباشه خوبه ولی باید دید بازار اون کشور چجوریه چقدر جمعیت داره ، تقاضا چقدره

rezaphoto
10/04/29, 01:16 AM
عزیز دلم کلا کارای اقتصای به صرفه نیست . :d

کلی جون میکنی آخر ماه سودت میشه 20 گلدآخرش 40 که بازم 1 اشتباه کوچیک = بن

بیا مولتی بزن آخر ما سودت میشه 200-400 گلد که با 100 تا اشتباه بن بشی البته سرمایت رو میتونی در امان نگه داری :d

حالا کدوم اقتصادی تره:d

FieldMarshal
10/04/29, 01:43 AM
آقا الان بهترین جا برای زدن یه کارخونه فود کجاست هم تو ایران هم تو خارج از ایران؟
البته مطمئن باشه چند روز بعد جنگ نشه بگیرن از دست بره ها؟

Vampire
10/04/29, 02:54 AM
عزیز دلم کلا کارای اقتصای به صرفه نیست . :d

کلی جون میکنی آخر ماه سودت میشه 20 گلدآخرش 40 که بازم 1 اشتباه کوچیک = بن

بیا مولتی بزن آخر ما سودت میشه 200-400 گلد که با 100 تا اشتباه بن بشی البته سرمایت رو میتونی در امان نگه داری :d

حالا کدوم اقتصادی تره:d

رضا چرا ادم نميشي؟ چرا آيه ياس ميخوني؟
انگيزه منو از بين بردي :(
مارو بگو داريم با تحقيقات از اول پيش ميريم كه موفق باشيم :-s

rezaphoto
10/04/29, 03:45 AM
خب من دارم الان بهت میگم که آخرش به حرف من نرسی

همون اولش رسیده باشی :d

---------- Post added at 02:45 AM ---------- Previous post was at 02:42 AM ----------

حالا اگر میخوای تاجر نمونه بشی و از این چیزا با دیگران مشورت کن .

گلد مولتی سالم در آوردن هم که کاری نداره ... الان تو بازار ریخته :d

Alireza Taji
10/04/29, 02:35 PM
1- اندونزی
بقیه کشورا که اسم بردی یا منطقه اهن دارند یا الماس که طبعا به خاطر سود بالایی که این کارخانه ها دارند حقوق خیلی بالایی میدن
اندونزی فقط نفت داره و حقوقش در حدود بازار ایرانه
مالیاتشم باید می گفتی در چه منبعی منظورته اما در مجموع فکر میکنم بازهم مالیات اندونزی پائین تر باشه

2- برو ببین اون کشور چه تعداد کارخانه فعال تولیدی که مصرفش ماده خام مورد نظرت هست داره و میزان تقاضای بازارش در زمینه اون ماده تولیدی چقدره

3- در 99% موارد سرمایه گذاری روی منبع متوسط اشتباه هست. برو ببین مالیات واردات اون کشور چنده اگه خیلی بالا باشه و منبع غنی دیگه نداشته باشه میشه به یه سود ناچیز فکر کرد اما در مجموعه اشتباهه
جا سرمایه گذاری رو منبع متوسط اگه بری در یک کشور غنی و لیسانس صادرات به اون کشور را بگیری بیشتر سود میکنی

Vampire
10/04/29, 04:15 PM
و يك چيز ديگه
در مورد ماليات هست
مثلا شما ببينيد اسلووني Import Tax برابر هست با 1% اما
Income Tax چيزي حدود 50% هست.
چيزي كه من متوجه شدم بازار خوبي براي واردات داره اما ماليات بر درآمدي كه
مجلسش تعيين كرده بايد به ضرر كارخونه دار باشه درسته؟؟

منظورم اينه كه مالياتي به من نميخوره براي سودهايي كه ميكنم؟!!!!!!
اما اون ماليات براي خريدارها هست و مثلا يه جنس 5 ريالي كه من آفر بذارم با
ماليات (فرضا 50%) ميشه حدود 7.5 ريال

لطفا اگه جايي رو اشتباه كردم بهم بگيد.

TinTino
10/04/29, 04:22 PM
income tax
مالیات بر درامد مزد کارگرهای کارخونه های اون کشوره

mrphoenix
10/04/29, 05:24 PM
البته اگه از کارخونه مستقیما پول خارج کنی 50 درصد از پولت میپره.

M0hammad
10/04/29, 05:45 PM
كدوم كشور هست كه كارگر لند ارزون داره (از همه جهت يعني با در نظر گرفتن ماليات و تورم و نرخ گلد در كشور مورد نظر ) از بين كشورهاي: Australia ، South Africa ، Russia ، Indonesia
اينارو ولش كن !
ببين ، الان كارخونه هاي لند ، بخش گرين سود خيلي خوبي دارن به جيب ميزنن
برو با يكي از صاحب كارخونه هاي گرين كيو 5 رفيق بشو از خودت تعريف بكن بگو همش با فلان ولنس كار ميكنم و ...
حتما حقوق بالايي بهت ميده ! البته بايد كارگر خوبي هم باشي ...
اگه كشوري مواد اوليه براي يه كارخونه رو نداره مثلا نفت نداره و كسي هم هيچ نفتي تو بازارش نفرستاده كلا بازارش از اون محصول خاليه ايا ميشه موفق بود توي اون بازار كه رقيبي نداره؟ (با در نظر گرفتن همه ي جوانب)
به نظرت وقتي نفت نداره ، پس نيازي هم نداره كه نفت نداره !
اينجوري كه تو ميگي به احتمال زياد كشور تازه تاسيس هستش ... پس نيازي به نفت و بليط نداره !
اگه ميخواي نفت بزني بايد كنارش يه بليط هم بزني وگرنه چيزيت فروش نميره ...
اگر كشوري از نظر غني بودن در يك ماده (مثلا نفت) داراي چندين منابع متوسط باشه ايا مقرون به صرفه هست كه كارخونه اي براي اين منابع متوسط اما پر تعداد تاسيس كرد؟
يه ليسانس بگير صادر كن اونجا سودش خيلي بيشتره ...

كامل گفتم ؟!