PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه ریزی اقتصاد برای کشور

prince keivan
11/09/15, 07:15 PM
با درود بیکار شدم گفتم یه مطلبی در مورد اقتصاد بترکونیم و چون سطح درک بالا میخواد تو دکترا زدم حالشو ببرین:D
نمیدونم در مورد اقتصاد کینگزی چیزی شنیدید یا نه ولی دانشجویان گرامی این مبحث مبحثیه که خیلی مهمه:D:y: و الان دولتها اقتصادشون رو بر این مبنا بنیان گذاشتن و الان که همه خوردن به بن بست ماله اینه که پارامترهای جدیدی اضافه شده به اقتصاد ولی فرمول همون فرمول سابق هست و الان دارن تر میزنن و کسی نیست یه فرمولی بده بلکه پژمان یه آستینی بالا بزنه و یه سر و سامونی به اقتصاد بده
از اینا بگذریم میریم سره این فرمول معروف
تولید سرانه کالا×قیمت واحد کالا = حجم نقدینگی×سرعت گردش پول
خب ما تو ارپابلیک پارامتر نقدینگی رو میتونیم کنترل کنیم و همینطور از سرعت گردش پول در بازار ارز اطلاع داریم قیمت کالا تقریبا میشه دستکاری کرد میمونه تولید سرانه کالا که اونم دست ما نیست دست جمعیت کشوره ولی میشه با واردات به صورت مجازی بالا و پایینش کرد یا تازه وارد اورد البته یه خورده فرمول بهم میریزه فعلا کاریش نداریم بحث خیلی تخصصی میشه:D خب ما میتونیم پارامترا رو تغییر بدیم در نتیجه میتونیم این فرمول که تو کشور 24 ساعت روز جریان داره رو تغییر بدیم همین کاری که در حال حاضر کشورا انجام میدن با این فرمول طلایی دولت میتونه راحت تورم قیمتا و... کنترل کنه
بعلاوه میتونه برنامه ریزی کنه مثلا اگه بینی بوم اتفاق افتاد یعنی تولید سرانه کالا بالا رفت با دستکاری پارامترهای اون ور تساوی مانع بهم ریختگی اقتصادی میشه دیگه خسته شدم همین قدر بستونه:D
بزن کفو:clap:

aminrahmani
11/09/15, 08:27 PM
یک سری تئوری در دنیای رئال
اینجا راه حل عملی؟

Danial KH
11/09/15, 09:23 PM
مگه اینجا اقتصادش با واقعی چه فرقی داره؟؟
آهان راس میگی..تو واقعیت رهبر پول فیک نمیریزه تو بازار!!!این جا میریزن!!

prince keivan
11/09/15, 09:57 PM
والا من منظور شما رو از پول فیک نفهمیدم چند وقتیست از بازی دوریم
ولیکن راه حل که واضحه طبق فرمول بالا عمل میکنیم کجاش رو اشکال داری؟

Danial KH
11/09/15, 11:24 PM
منظورم پولیه که ادمین یهو میریزه تو بازار تر میزنه به اقتصاد

تنها جایی که این حرکت کنترل شده لهستان هست..قیمت گلدشون رو ببینید

prince keivan
11/09/15, 11:54 PM
خب آره کار خرابی میکنه ولی این دلیل نمیشه فرمول کار نده به محض اینکه پول ریخت دولت از پارامترهای دیگه استفاده میکنه و کنترل میکنه بازار رو یا حجم نقدینگی رو میاره پایین به میزانی که ادمین برده بالا

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

مشکل پولی که ادمین میریزه نیست مشکل اینجاست بعضی دولتها بدون اینکه عواقب چاپ پول رو در نظر بگیرن برای جبران کمبود بودجه بدون در نظر گرفتن هیچی پول چاپ میکنن که البته میشه با پارامترهای دیگه تا حدودی کنترل کرد ولی خیلی سخت میشه

Danial KH
11/09/16, 02:12 AM
تو ایران که پر از انسان های نا آگاه هست خیلی ببخشید عمرا جواب بده!!

همه چیز حتی فرمول های اثبات شده تو ایران جور دیگس داداش!!

Cyrus_Great
11/09/16, 03:07 AM
خب آره کار خرابی میکنه ولی این دلیل نمیشه فرمول کار نده به محض اینکه پول ریخت دولت از پارامترهای دیگه استفاده میکنه و کنترل میکنه بازار رو یا حجم نقدینگی رو میاره پایین به میزانی که ادمین برده بالا

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

مشکل پولی که ادمین میریزه نیست مشکل اینجاست بعضی دولتها بدون اینکه عواقب چاپ پول رو در نظر بگیرن برای جبران کمبود بودجه بدون در نظر گرفتن هیچی پول چاپ میکنن که البته میشه با پارامترهای دیگه تا حدودی کنترل کرد ولی خیلی سخت میشه
دولت پول چاپ نمیکنه یعنی دیوانه نیست که گلدی 200 ریال بگیره بعد بگه 700 ریالو میدم 1 گلد :no1:

prince keivan
11/09/16, 08:36 AM
دولت پول چاپ نمیکنه یعنی دیوانه نیست که گلدی 200 ریال بگیره بعد بگه 700 ریالو میدم 1 گلد :no1:
ببخشید این ماله اون موقع بود که ارزش گلد پایین بود

---------- Post added at 08:36 AM ---------- Previous post was at 08:34 AM ----------

تو ایران که پر از انسان های نا آگاه هست خیلی ببخشید عمرا جواب بده!!

همه چیز حتی فرمول های اثبات شده تو ایران جور دیگس داداش!!
خب اگه فکر میکنین امیدی نیست پس نیست بیخیال:d

Danial KH
11/09/16, 11:22 AM
اره داداش..خودتو اذیت نکن....فعلا که همه دارن استئفا میدن!!

aminrahmani
11/09/16, 11:29 AM
عزیز من من فقط یک تئوریسین می شناختم که با فرمول کار می کرد اونم رهام حسینی بود. از این به بعد بقیه وزرای اقتصاد یا با مولتی کنترل می کردند یا با کارهای عملی که روش مولتی هم بهتر جواب می داد هم عملی تر بود. البته با عرض شرمندگی از سوی من به وزرای اقتصاد گرامی
به هر حال روشی هستش که منم به شدت قبولش دارم:دی

milad2000
13/02/22, 03:50 PM
اون سال ها مملكت چقدر حساب كتاب داشت :301: