موضوعات: 9,217
کاربران: 5,710
آنلاين ها: 10
کاربر جديد:

هم اکنون شهروند ايريپابليک شويد

با مراجعه به ويکي از جديدترين آموزش ها و اطلاعات در خصوص ايريپابليک باخبر شويد.
صفحه خانگي اضافه به علاقمندي ها نقشه سايت

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 146

Hybrid View

مشاهده پروفايل}   درجه نظامي God of War :   افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

Cool شورای مرکزی اداره کشور

این تاپیک برای 24 ساعت قفل می شود تا چند بار بخوانید و کاملا متوجه بشوید و بعد از آن از نظرات شما بهره مند بشویم .
    =====
    در ابتدا از مدیران فروم درخواست می کنم تا دسترسی به فروم را برای تمامی افراد بخصوص فریبرز میسر بگرداند .
    از همه دوستانی که می توانند و این شایستگی را در خود می بینند دعوت می کنم تا با نشان دادن فعالیت خود به عضویت شورا در بیایند.
    =====

شورای مرکزی اداره کشور

خلاصه :
    برای یکبار ، باهم و در کنار هم و پشتوانه کمک یکدیگر برای رسیدن به یک هدف واحد در فضایی سالم ، درست و منطقی بحث می کنیم ، تصمیم می گیریم ، اجرا می کنیم و در موفقیت یا شکست با یکدیگر سهیم می شویم.

شرایط فعلی ایران
    تعداد افراد حقیقی بین 100 تا 200 نفر می باشد که از این تعداد کمتر از 100 نفر فعال و تنها در حدود 40 نفر تاثیر گذار و با تجربه کافی هستند . خیلی از افراد کاردان و با تجربه را در ماهه گذشته از دست داده ایم . از نظر اقتصادی در وضعیت مناسبی به سر نمی بریم و روز به روز اوضاع بدتر خواهد شد . در معادلات نظامی هیچ کس روی ما حساب نمی کند و اثر گذاری خود را از دست داده ایم . بطور خلاصه در لبه پرتگاهی قرار داریم که سقوط به درون آن بیرون آمدنی ندارد.
    امروز برای پست هایی مثل وزارت خارجه ، اقتصاد ، دفاع و ... کمتر از پنج گزینه را برای هر پست داریم ، افرادی که بتوانند کارهای اجرایی کشور را انجام دهند ، تصمیمات مهم بگیرند و در بحثی تخصصی شرکت کنند کمتر از انگشتان یک دست شده است .
    شرایط ما با وضعیت روز های ابتدایی بازی قابل مقایسه هست و همه چیز را باید از ابتدا بسازیم.

فلسفه وجودی شورا
    در شرایط فعلی برای جلوگیری از ادامه حرکت در سراشیبی سقوط لزوم اتحاد بین افراد داخل بازی احساس شده است. نیاز است تا افرادی کاردان و آگاه زمام امور کشور را در دست بگیرند و شورای برای سه ماه کشور را اداره کند و بسازد. در این مدت با تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، ایرانیان مقیم خارج و دانشجویان خارج از کشور نسل جدیدی را وارد بازی کنیم این نسل بعد از گذشت این زمان قادر خواهد بود که امور کشور را در دست گیرد و دیگر نیازی به شورا نیست و تمامی ساختار های سیاسی گذشته به حالت عادی بر می گردند .

پیش نیاز های تشکیل شورا
    1-گرفته شدن امتیازات و انحلال ریاست جمهوری ، وزارت خانه ها ، احزاب ، مجلس .
    2-کنار گذاشتن تمامی اختلافات و فراموش کردن اشتباهات گذشته دیگران .
    3-ایجاد فضای گفت و گو و تصمیم گیری منطقی و بدور از هرگونه تعصب .

وظایف شورا
    تصمیم گیری در مورد مسایل کلان اقتصادی ، سیاست خارجی ، نظامی ، چیدمان مجلس و انتصاب رییس جمهور .
    (مثال : تعیین برنامه دراز مدت اقتصادی که باید توسط وزرا اجرا شود و تغییرات مورد نیاز با توجه به
    بحث های شورا شامل سه بخش تصمیم گیری کلان : سیاسی ، اقتصادی و نظامی ؛ و یک بخش رای گیری می باشد.
    نکته : شرکت در بحث های شورا برای عموم آزاد است ولی شرکت در رای گیری ها محدود به اعضای شورا می شود .

ترکیب اعضای شورا
    شورا از افراد با سابقه ، سرشناس، فعال و دارای دانش و تجربه کافی تشکیل می شود .

اخراج از شورا
    هرگونه توهین ، تمسخر ، یادآوری اشتباهات گذشته و گروکشی های سیاسی قدیمی در بحث ها می تواند با تصمیم اکثریت اعضا منجر به اخراج شود .
    (مثال : خزانه کره شمالی ، جنگ کانادا ، سقوط لیاونینگ ، ارگ های دولت اشکان ، خزانه دولت رضا ، آخر دوره شایان و ... )

ورود اعضای جدید به شورا
    با پیشنهاد اعضای شورا و تایید سایر اعضا
    ( مثال : رهام و پژمان که برنامه های آینده اقتصادی را آماده می کنند ، نظرات "فیلومبه" را در بحث های اقتصادی مفید می بینند و او را به شورا معرفی می کنند . )

ساختارهای اداری

ریاست جمهوری :
    افرادی از درون شورا که می خواهند رییس جمهور بشوند ، اعلام آمادگی می کنند و شورا تصمیم گیری می کند که آیا می توانند برنامه های شورا را اجرا کنند یا خیر .

مجلس
    نمایندگان مجلس از اعضای شورا که مایل به عضویت در مجلس هستند تشکیل خواهد شد .

تبصره : افرادی که می خواهند به مجلس برسند باید به تایید شورا برسند در غیر این صورت شورا با امکاناتی که در اختیار دارد از ورود آنها جلوگیری می کند .

تبصره : حضور فردی در مجلس به معنی عضویت در شورا نمی باشد.

وزرا
    وزرا تنها موظف به اجرا کردن برنامه های شورا می باشند و خارج از آن نمی توانند عمل بکنند .

(با برخی از قرمز رنگ ها صحبت شده ولی جواب نهایی رو ندادند ، چند نفری رو هم پیدا نکردیم )

Atilaa , pejmaaan , mehrdad-H , Roham hosseini , eShayan , rexxar69 , kartal, ali emami , sohrab sepehri , joker shadow , gorgepir , trueEnzo2 , lord of alamout , JACK C. HAMMER , laya , helia14 , revolver ocelot , afshinS , NEC , htondkar , ramstin aghasi ,Par30web , mamani21 , xercexII , sahand.m , T.P.G , xerxes99 , Sina58 , mr.phoenix13 , master general , Elmira.T .
    ويرايش توسط Ali Emami : 10/07/26 در ساعت 06:13 PM
    *
    خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است

کارم از گریه گذشته است ، بدان میخندم

*

2. 37 کاربر زیر از Ali Emami برای این پست مفید تشکر کرده اند:

AlirezaK (10/07/25),atilaa (10/07/25),Cifoo (10/07/27),ESSY (10/07/25),F.RevengeR (10/07/25),fariborzz (10/07/25),filombeh (10/07/26),Goldsky (10/07/26),Hamed_85 (10/07/26),helia (10/07/29),JACK C. HAMMER (10/07/27),joker shadow (10/07/25),junsjuns (10/07/25),K-paX (10/07/29),kartal (10/07/26),kasrataa (10/07/25),Laya (10/07/29),learnt (10/07/27),mahdi7660 (10/08/18),Milad (10/07/26),nima1 (10/07/31),par30web (10/07/25),rabin2026 (10/07/25),Ramsin Aghasi (10/07/28),revolver Ocelot 1991 (10/07/25),Rexxar 69 (10/07/25),Roham Hosseini (10/07/26),Saeedgh (10/07/25),Sahand.M (10/07/25),Shayan (10/07/25),shervin_2.0 (10/07/26),shilter (10/07/25),sir_al0n (10/07/26),Sor3na (10/07/26),Violet Girl (10/07/26),X-Gamer (10/07/26),xerxesll (10/07/26)

مشاهده پروفايل}   درجه نظامي Recruit :   افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

به نظر من میتونه مفید باشه ولی چند نکته باقی میمونه :
    1. چجوری رای گیری ها کنترل میشه و اعضای جدید وارد میشن ؟
    2 . افراد این شورا به نظر دارای حق وتو هستند ، حالا اگر آخر 5دوره گفتین همین شورا خوبه و نباید دولت داشت تکلیف چیه ؟
    3 . ممکنه فرادشی در خوده بازی بر علیه افراد شورا در انتخابات شرکت کنند ، برای مقابله با آنها چه فکری کردید ؟
    ويرايش توسط X-Gamer : 10/07/26 در ساعت 05:39 PM
    NOTHING IS TRUE . EVERYTHING IS PERMITTED

4. 3 کاربر زیر از X-Gamer برای این پست مفید تشکر کرده اند:

Ali Emami (10/07/26),learnt (10/07/27),Shayan (10/07/26)

مشاهده پروفايل}   درجه نظامي God of War :   افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط x-gamer نمایش پست ها
    به نظر من میتونه مفید باشه ولی چند نکته باقی میمونه :
    1. چجوری رای گیری ها کنترل میشه و اعضای جدید وارد میشن ؟
    2 . افراد این شورا به نظر دارای حق وتو هستند ، حالا اگر آخر 5دوره گفتین همین شورا خوبه و نباید دولت داشت تکلیف چیه ؟
    3 . ممکنه فرادشی در خوده بازی بر علیه افراد شورا در انتخابات شرکت کنند ، برای مقابله با آنها چه فکری کردید ؟
    1- هر کسی فعال و شایسته باشه دعوت می شه .
    2- اگر دولت ها خوب بودند نیازی به شورا نبود . اگر نتوانیم جمعیت را زیاد کنیم و امور را سر و سامان بدیم دیگر کشوری نیست که بخواهد دولت داشته باشد
    3- مثلا کی ؟؟ غیر از این جمع کی می تونه شلوغ بازی در بیاره
    *

*

6. 2 کاربر زیر از Ali Emami برای این پست مفید تشکر کرده اند:

learnt (10/07/27),Shayan (10/07/26)

مشاهده پروفايل}   درجه نظامي Recruit :   افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

یعنی اعضای شورا برای همیشه ثابت هستن، مگر اینکه توهین و یا تمسخر و یا.... انجام بدن؟
    به نظرم شرایط بیشتری برای کنار گذاشتن اعضای شورا اضافه بشه مثلا عدم فعالیت عضو و یا کم کاری یا تلاش برای سوءاستفاده از شورا برای رسیدن به اهداف حزبی یا شخصی
    ويرايش توسط Milad : 10/07/26 در ساعت 06:07 PM

8. 9 کاربر زیر از Milad برای این پست مفید تشکر کرده اند:

Ali Emami (10/07/26),Cifoo (10/07/27),ESSY (10/07/26),junsjuns (10/07/27),learnt (10/07/27),par30web (10/07/26),Shayan (10/07/26),Violet Girl (10/07/27),X-Gamer (10/07/26)

نقل قول نوشته اصلی توسط milad794 نمایش پست ها
    یعنی اعضای شورا برای همیشه ثابت هستن، مگر اینکه توهین و یا تمسخر و یا.... انجام بدن؟
    به نظرم شرایط بیشتری برای کنار گذاشتن اعضای شورا اضافه بشه مثلا عدم فعالیت عضو و یا کم کاری یا تلاش برای سوءاستفاده از شورا برای رسیدن به اهداف حزبی یا شخصی
    نه ثابت نیست ، همه می تونن نظر بدن ولی تصمیم نهایی رو شورا می گیره !
    با این جمع هیچ کس دنبال هدف دیگه ای نیست !
    هدف نجات ایران هست .
    *

*

10. 4 کاربر زیر از Ali Emami برای این پست مفید تشکر کرده اند:

ESSY (10/07/26),learnt (10/07/27),Milad (10/07/26),Shayan (10/07/26)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali emami نمایش پست ها
    نه ثابت نیست ، همه می تونن نظر بدن ولی تصمیم نهایی رو شورا می گیره !
    هدف نجات ایران هست .
    مرسی بابات جوابت و جواب سوال من این نبود
    من گفتم این اعضا برای همیشه عضو شورا می مون مگر اینکه توهین کنن و از گذشته ها رو یاد آوری کنن؟

هدف نجات ایران هست .
    اتفاقا همه بحث ها و دعواهای توی ایران بین اکثر این افراد بوده . که بیشتر دعوا ها هم دعواهای حزبی بوده
    یکسال توی بازی هستم و دقیقا همون اسم هایی که همیشه باهم دعوا دارشتن توی لیست بالا دارم می بینم

در نیت خیرت شکی نیست ولی من این شورا رو با این قوانین فعلی یه جور تقسیم مسالمت آمیز قدرت بین چند گروه مخالف هم می بینم.........
    خودت یه نگاه دیگه به قوانین عزل و ورود اعضا و اختیارات شورا بنداز کاملا متوجه می شی (;

12. 8 کاربر زیر از Milad برای این پست مفید تشکر کرده اند:

Ali Emami (10/07/26),filombeh (10/07/27),Goldsky (10/07/26),learnt (10/07/27),Roham Hosseini (10/07/27),Saeedgh (10/07/26),Shayan (10/07/26),Violet Girl (10/07/26)

نقل قول نوشته اصلی توسط milad794 نمایش پست ها
    مرسی بابات جوابت و جواب سوال من این نبود
    من گفتم این اعضا برای همیشه عضو شورا می مون مگر اینکه توهین کنن و از گذشته ها رو یاد آوری کنن؟

اتفاقا همه بحث ها و دعواهای توی ایران بین اکثر این افراد بوده . که بیشتر دعوا ها هم دعواهای حزبی بوده
    یکسال توی بازی هستم و دقیقا همون اسم هایی که همیشه باهم دعوا دارشتن توی لیست بالا دارم می بینم

در نیت خیرت شکی نیست ولی من این شورا رو با این قوانین فعلی یه جور تقسیم مسالمت آمیز قدرت بین چند گروه مخالف هم می بینم.........
    خودت یه نگاه دیگه به قوانین عزل و ورود اعضا و اختیارات شورا بنداز کاملا متوجه می شی (;
    این افراد مادامی که بخواهند و بتوانند فعالیت کنند جزو شورا هستند . مگر همون مورد که فکر نکنم توی فروم پیش بیاد ! دعواشونو می برن تو بازی
    ولی شورا محدود به این افراد نیست ، راه ورود بسته نیست و تعداد نا محدودی می تونه داشته باشه .
    همین افرادی که همین الانم دارن باهم دعوا می کنند ، خودشون پیشنهاد دهنده بودند . این طرح ماله من نیست و هر قسمتیش ایده و نظر یکی از این افراد بوده ، من فقط مکتوب و منظمش کردم .

تمرکز قدرت واژه بهتری هست .
    *

*

14. 6 کاربر زیر از Ali Emami برای این پست مفید تشکر کرده اند:

junsjuns (10/07/27),learnt (10/07/27),Milad (10/07/26),Shayan (10/07/26),sina solar (10/07/28),Violet Girl (10/07/26)

مشاهده پروفايل}     افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

نمی دانم چی بگم, از طرفی می فهمم چرا این پیشنهاد را می دهید, از طرف دیگر با انحصاری کردن اداره کشور به شدت مخالف هستم. من چه حقی بیشتر از دیگری دارم که در این شورا نیست؟ نمی تونم براحتی با این مسئله کنار بیام. باز می گم دلایلتان را درک می کنم و تلاشتان را کاملا به جا می دانم. ولی این یک وادی است که اگر وارد آن شویم, نمی توانیم خارج شویم. کدام یکی از ما حاضر است بعد از مدتی قدرت را با دیگری تقسیم کند؟ شاید من زیادی بدبین هستم. ولی نظر من همانقدر ارزش دارد که نظری یکی دیگر. نه اینکه من عضو شورای مرکزی اداره کشور باشم, و قدرت بیشتری از یکی دیگه داشته باشم.

اگر واقعا جدی هستید در این مورد, این را باید یه جوری با رای مردمی که الان هستند رسمیت بدهید. یعنی تو ایرپابلیک چند روز تبلیغات کنید به ملت یه آدرس بدهید که رای بدهند, و سپس در روز راگیری با اکثریت بالای 66 درصد موافق بودند می توانیم همچین کاری را بکنیم. در این صورت هم باید حتما بر مدت دار بودن آن تاکید کنم. یعنی با وجودی که گفته شده این یک شورای 3 ماهه است, ولی باید به صورت قطعی بعد از 3 ماه منحل شود, مستقل از اینکه خوب کار می کند یا نه, مگر اینکه دوباره آن موقع به رای گذاشته شود. اگر همچین شرایطی در نظر گرفته شود تا مشروعیت این شورای مرکزی از مردم باشد, من می توانم موافقت کنم و از آن حمایت کنم. وگرنه نمی توانم اسمم را آن زیر امضا کنیم.

16. 19 کاربر زیر از gorgepir برای این پست مفید تشکر کرده اند:

Ali Emami (10/07/26),AlirezaK (10/07/26),AmirATM (10/07/27),ESSY (10/07/26),F.RevengeR (10/07/27),filombeh (10/07/27),Goldsky (10/07/26),junsjuns (10/07/27),learnt (10/07/27),Milad (10/07/27),revolver Ocelot 1991 (10/07/26),Roham Hosseini (10/07/27),Saeedgh (10/07/26),Shayan (10/07/26),sina solar (10/07/28),TrueEnzo (10/07/26),Violet Girl (10/07/26),X-Gamer (10/07/26),Xivosheath (10/07/31)

نقل قول نوشته اصلی توسط gorgepir نمایش پست ها
    نمی دانم چی بگم, از طرفی می فهمم چرا این پیشنهاد را می دهید, از طرف دیگر با انحصاری کردن اداره کشور به شدت مخالف هستم. من چه حقی بیشتر از دیگری دارم که در این شورا نیست؟ نمی تونم براحتی با این مسئله کنار بیام. باز می گم دلایلتان را درک می کنم و تلاشتان را کاملا به جا می دانم. ولی این یک وادی است که اگر وارد آن شویم, نمی توانیم خارج شویم. کدام یکی از ما حاضر است بعد از مدتی قدرت را با دیگری تقسیم کند؟ شاید من زیادی بدبین هستم. ولی نظر من همانقدر ارزش دارد که نظری یکی دیگر. نه اینکه من عضو شورای مرکزی اداره کشور باشم, و قدرت بیشتری از یکی دیگه داشته باشم.

اگر واقعا جدی هستید در این مورد, این را باید یه جوری با رای مردمی که الان هستند رسمیت بدهید. یعنی تو ایرپابلیک چند روز تبلیغات کنید به ملت یه آدرس بدهید که رای بدهند, و سپس در روز راگیری با اکثریت بالای 66 درصد موافق بودند می توانیم همچین کاری را بکنیم. در این صورت هم باید حتما بر مدت دار بودن آن تاکید کنم. یعنی با وجودی که گفته شده این یک شورای 3 ماهه است, ولی باید به صورت قطعی بعد از 3 ماه منحل شود, مستقل از اینکه خوب کار می کند یا نه, مگر اینکه دوباره آن موقع به رای گذاشته شود. اگر همچین شرایطی در نظر گرفته شود تا مشروعیت این شورای مرکزی از مردم باشد, من می توانم موافقت کنم و از آن حمایت کنم. وگرنه نمی توانم اسمم را آن زیر امضا کنیم.
    بحث کاملا درست است . همه افراد حق اظهار نظر و بیان نظراتشان را دارند و از این بابت محدودیتی نیست ولی تصمیم آخر را شورا می گیرد که از افرادی آگاه تر نسبت به امور تشکیل شده است . هر کس که لیاقت داشته باشد وارد و هر کس که نداشته باشد خارج می شود .

این شورا حتما 3 ماهه خواهد بود ، یا بعد از سه ماه شورا موفق هست و کشور به حالت عادی بر می گردد و یا اینکه ناموفق ، که دیگر قدرتی برای تقسیم کردن وجود ندارد و کشوری نخواهیم داشت .

در مورد انتخابات و تصمیم گیری مردم هم یک مشکلی وجود دارد و آن هم این است که ما هیچگاه در عمرمان تجربه و درک یک انتخاب سالم را نداشته ایم .
    کسی مخالفتی دارد و می خواهد رای منفی بدهد بیاید اینجا دلایلش را بگوید .
    نکته مهم این هست که کسی که تا بحال متوجه این شورا نشده است یعنی به فروم سر نزده است ، یعنی مدیا را نخوانده است ، یعنی با دیگر بازکنان در ارتباط نیست . یعنی به زبان ساده تر باید شرط فعال بودن و آگاهی از امور را داشته باشد . بحث به مدیا برود با مولتی کامنت می دهند ، اینجا بیاید با مولتی رای می دهند !

( مشروعیت این شورا را اینگونه توجیح کن که مردم در احزاب عضو هستند و به رییس حزب رای می دهند تا بجای آنها تصمیم بگیرد . روسای احزاب این تصمیم را گرفته اند و نماینده به شورا فرستاده اند تا بجای همه اعضای حزب تصمیم بگرند )
    *

*

18. 6 کاربر زیر از Ali Emami برای این پست مفید تشکر کرده اند:

AlirezaK (10/07/26),ESSY (10/07/26),Goldsky (10/07/26),learnt (10/07/27),Shayan (10/07/26),Violet Girl (10/07/26)

مشاهده پروفايل}   درجه نظامي Field.Marshal :   افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

( مشروعیت این شورا را اینگونه توجیح کن که مردم در احزاب عضو هستند و به رییس حزب رای می دهند تا بجای آنها تصمیم بگیرد . روسای احزاب این تصمیم را گرفته اند و نماینده به شورا فرستاده اند تا بجای همه اعضای حزب تصمیم بگرند )
    این کجاش مشروعیته؟
    مردم که برای شورا رئیس حرزب رو انتخاب نکردن.
    وقتی تصمیم یک کمیسیون مشروعه که افرادش دقیقا برای همون کار انتخاب شده باشند.

مثل اینه که ما بگیم (در دنیای واقعی) چون رئیس جمهور رو مردم انتخاب کردند،اون حق قانون گذاری داره. در حالی که اون برای وضع قانون انتخاب نشده،برای اجراش انتخاب شده.
    Nothing Is True
    Everything Is Unfair
    No one is
    reliable

20. کاربران زیر از Emperor Matin به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند:

Milad (10/07/26)