موضوعات: 9,217
کاربران: 5,710
آنلاين ها: 10
کاربر جديد:

هم اکنون شهروند ايريپابليک شويد

با مراجعه به ويکي از جديدترين آموزش ها و اطلاعات در خصوص ايريپابليک باخبر شويد.
صفحه خانگي اضافه به علاقمندي ها نقشه سايت

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

Threaded View

مشاهده پروفايل}     افزودن به ليست دوستان   مشاهده گروه هاي اجتماعي

پیش فرض توسعه امکانات فارسی ای-ریپابلیک

سلام

من طراحی و برنامه نویسی وب می کنم و تو مستندسازی و فارسی سازی سیستمهای تحت وب هم سابقه دارم.
    من جزو تیم فارسی سازی سیستم مدیریت محتوای MODx هستم و همه آموزش این سیستم توسط خودم، ترجمه یا تالیف شده. (البته سایت در حال توسعه است و فقط فرومش قابل دسترسیه).

من در نظر دارم که فعالیتهای فارسی سازی رو تا حد امکان منسجم کنم که دو بخش اصلی داره:
    1. مقالات آموزشی و بخش وایکی (Wiki)
    2. نمای اصلی سایت

من توی این سیستم جدید هستم و کاربران رو نمیشناسم و نمی دونم که چه فعالیتهایی تا حالا انجام شده ولی چیزی که برداشت کردم این بود که فقط مقالات وایکی بصورت جسته گریخته ترجمه شدند و تیم مشخصی براش وجود نداره به اضافه اینکه سیستم وایکی امکان چپ به راست شدن هم داره که متاسفانه صفحات فارسی اینطور نیستند.

هدف دوم که هدف اصلی منه، اضافه کردن زبان فارسی به زبانهای اصلی سایت که فعلا فقط انگلیسی و اسپانیایی هست. با توجه به اینکه ایرانیها توی این زمینه ها فعال هستند و اینکه سایت بعد از دو سال فقط همین دو تا زبان رو داره، میشه نتیجه گرفت که خود ای-ریپابلیک چنین برنامه رو نداره که زبانهای جدید رو اضافه کنه ولی به هر حال من با نظر مثبت اومدم تا بتونم یه تیم کوچیک جمع کنم و به سایت اعلام آمادگی کنم.

به هر صورت، هرکس کاری در این زمینه کرده، تجربه خاص، اطلاعات مفید، حرف یا نظری داره اینجا مطرح کنه تا انشاالله به یه نتیجه ای برسه. اگر سایت نشه، حداقل میشه مقالات رو منسجم و برنامه ریزی شده ترجمه و تالیف کرد و به نوعی مقالات آموزشی پراکنده رو یه جا جمع کرد.

حالا من خوشبینانه در نظر میگرم و حرفم رو تموم می کنم. برای انجام این برنامه ها، فعلا به تخصصهای زیر نیازه:
    • توانایی ترجمه روان متون ای-ریپابلیک (شناخت اصطلاحات)
    • تخصص در زمینه CSS (سایت فارسی باید RTL شه)

من از همه این راهها قابل دسترسی هستم: همین تاپیک، ایمیل و مسنجر یاهو: albert_einistein و Boplo.ir

پیروز و مانا باشید
    امیرحسین

2. 9 کاربر زیر از AHHP برای این پست مفید تشکر کرده اند:

AMItheWise (09/10/03),bestboy999 (09/08/16),e.abdi (09/10/14),HellGuard (09/08/16),hooman.hardy (09/08/28),Hossein.H (09/08/23),Musketeer (09/08/23),xerxes99 (09/08/16),YASHAR_2568 (09/08/16)